Online Kayıt

Ön kayıt formu ile kayıt ol, iletişime geçelim.

Kayıt Ol
ideal yurtları whatsapp

Özel Yurtta Kalmak İçin 7 Neden

Özel Yurtta Kalmak İçin 7 Neden BLOG
ideal saat ikon 0000-00-00

Özel Yurtta Kalmak İçin 7 Neden

Özel Yurtta Kalmak İçin 7 Neden

Üniversite okuyan öğrencilerin hayatını etkileyecek önemli konulardan biri de kalacak yer tercihidir. Bu noktada öğrenciler genellikle yurtta kalmak vs eve çıkmak arasında kararsız kalırlar. Bu yazımızda özel yurtta kalmak için 7 nedene değiniyoruz.

1. Üniversiteye yakın bir konumda olursun.

Öğrenci yurtları genellikle üniversite kampüsüne yakındır, bu da öğrencilerin derslere ve kampüs etkinliklerine katılımını kolaylaştırır. Bu sayede öğrenciler kıymetli zamanını yollarda harcamazlar.

2. Düşük maliyet ve zaman tasarrufu sağlarsın.

Bir öğrenci yurdunda oda kiralamak, genellikle özel bir apart dairesinde veya arkadaşlarla ortak eve çıkmaktan daha ucuzdur. Bunun yanı sıra yurtta kalmak, kira, faturalar, temizlik, yemek yapmak gibi zaman alan işlerle uğraşmak yerine ders çalışma ve bu işlere ayrılacak zamanı daha eğlenceli aktivitelere vakit ayırmayı mümkün kılar.

3. Güvenli bir üniversite hayatına sahip olursun.

Birçok öğrenci yurdunda, öğrencilerin güvenliğini sağlamak için 24 saat güvenlik önlemleri mevcuttur. Bu yüzden öğrencilerin yaşam alanlarında başlarına güvenlik kaynaklı can sıkıcı olaylar gelmez.

4. Sosyalleşme imkanları elde edersin.

Öğrenci yurtlarında öğrenciler arasında her zaman sosyalleşme ve dostluklar kurma fırsatı vardır. Ayrıca bir topluluk ve aidiyet duygusu yaratır. Özellikle evden ilk kez uzakta yaşayacak öğrenciler için yararlıdır.

5. Network fırsatlarından faydalanırsın.

Bir öğrenci yurdunda yaşamak, farklı geçmişlere ve yeteneklere sahip insanlarla etkileşim kurma ve onlardan yeni şeyler öğrenme şansı sunar. Yurtta kalan öğrenciler ilerde sahip olacakları ticari ve profesyonel hayatlarında bu networkten faydalanılabilir.

6. Konfor ve düzen ile başarıyı yakalarsın.

Özel öğrenci yurtları konforlu bir yaşam sunmakla birlikte genellikle uyku saatleri ve yemek saatleri düzenlidir. Bu sayede öğrencilerin fiziksel ve zihinsel sağlıklarının korunmasına yardımcı olunur. Bu düzen sayesinde öğrencilerin düzenli bir eğitim hayatı sürmelerine yardımcı olunur.

7. İdeal Yurtları ayrıcalıklarını kaçırma.

İdeal Yurtları özel kız ve erkek öğrenci yurdu şubelerimizde öğrencilerimize birçok ek olanaklar sunmaktayız. Bunlardan bazıları şöyledir; yurtta spor salonu, etüt/ders çalışma salonları, 7/24 öğrenci destek hattı, sosyal etkinlikler, hızlı internet, kahvaltı ve akşam yemeği, 1 kişilik özel oda ve ekonomik odalar…

Siz de İdeal’li olmak isterseniz bizimle iletişime geçmeniz yeterli! Konya, Ankara ve İstanbul illerinde üniversitelere yakın yurt şubelerimizden size uygun olan yurdumuzu tercih edebilirsiniz. Aşağıdaki linklere tıklayarak okuduğunuz şehirdeki yurt şubelerimizi inceleyebilirsiniz:

İdeal Yurtları ailesine katıl, İdeal ayrıcalıklarını ve fırsatlarını kaçırma. 

TÜM SAYFALARI GÖR
Tumblr
Pinterest
LinkedIn
Reddit
WhatsApp
VK
Telegram