Online Kayıt

Ön kayıt formu ile kayıt ol, iletişime geçelim.

Kayıt Ol
ideal yurtları whatsapp

Tarihçemiz

Başarılar ile dolu 29 Yıl

ABK Şirketler kuruluşu olarak; başarılarla dolu 29. hizmet yılını geride bırakıp 13 kız, 8 erkek Yükseköğrenim Öğrenci Yurdu olmak üzere toplam; 21 şubesiyle hizmet vermektedir.

Tanıtım
Filmini İzle
VİDEOYU OYNAT

1994 Yılında Başlayan Yolculuk Devam Ediyor.

Hizmet yolculuğuna 120 yatak kapasitesiyle 1994 yılında başlayan İdeal Öğrenci Yurtları şimdi;

Konya' da 13 Şubesiyle; Selçuk Üniversitesi, Necmettin Erbakan Üniversitesi, Karatay Üniversitesi, Konya Teknik Üniversitesi ve Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi'ne ulaşımı en kolay ve Konya’nın merkezi yerlerinde faaliyetlerine devam etmektedir. Bunun yanı sıra Ankara'da 4, İstanbul' da 2 şubesi ile sunduğu kaliteyi Türkiye geneline yaygınlaştırmaya çalışmaktadır.

Verdiği yurt hizmetlerine öğrencilerimizin ve velilerimizin gösterdiği yoğun talebi karşılayabilmek ve öğrenci yurdu işletmeciliğinde edindiği deneyimleri Türkiye geneline yaygınlaştırabilmek amacıyla diğer illerde de şubelerini hizmete sunmaya başlamıştır.

Tarihçemiz

Tarihçemiz

İdeal Öğrenci Yurtları Kuruldu

Özel İdeal Öğrenci Yurtları, 1994 yılında Konya'da açılan 1. şubesi ile yurt anlayışında yeni bir dönem başlattı.

1994

İdeal Öğrenci Yurtları Büyüyor

Yenilikçi, güleryüzlü ve kaliteli hizmeti ile ilk yılında öğrencilerin ilgisini kazanan İdeal Öğrenci Yurtları, 2 ve 3. Şubelerini de açarak daha fazla yüzü güldürmek için ilk adımlarını atmaya başladı.

1995

Yeni Şubelerle Daha Çok Memnun Öğrenci

Yurt ihtiyacını karşılamak için büyük bir özveri gerektiğinin farkında olarak 4, 5, 6 ve 7. şubelerimiz açarak hizmet vermeye başladık.

1996

Yeni Milenyumda Yükselişe Devam

Yeni milenyuma yeni bir anlayış ve yükselişle giren İdeal, 8 ve 9. şubelerini açarak hız kesemden büyümeye devam etti.

2000

Yıldız Marka Olma Yolunda Bir Adım

9 şubesi ile hizmet veren İdeal, kapasitesini artırmaya yönelik çalışmalara imza atarak Konya’da 10. Şubesini açarak kalitesini bir kez daha gösterdi.

2002

Eğitime Yeni Bir Destek

İdeal Öğrenci Yurtları olarak açtığımız 12. şubemiz ile öğrencilerimizin dinlenme veya çalışmaları için sunduğumuz mekanlar sayesinde eğitim hayatlarını daha güzel yapıyoruz.

2003

İdeal Öğrenci Yurtları Ankara'da

İdeal Öğrenci Yurtları Ankara'da

2004

Ankara'da Hız Kesmeden Büyüyoruz

Ankara'nın en işlek noktalarından birisi olan Kızılay'da açtığımız 15. şube ile öğrencilerimizin hem rahatça konaklamasını hem de boş vakitlerini en iyi şekilde değerlendirmesini sağladık.

2006

Konya'ya Yeni Yurtlar

Ankara'da açılan iki yeni yurttan sonra Konya'ya 14. şubemizi kazandırdık.

2007

Yorulmadan Yeni Yurtlar Açmaya Devam

İdeal Öğrenci Yurtları, hem kalitesi hem de güvenilirliği ile öğrencilerin ilgisini çekmiş ve açtığı 16. şube ile daha çok öğrenciye hitap etmeye başlamıştır.

2008

Daha Çok İlçe Daha Çok Mutlu Öğrenci

Ankara'nın Emek ilçesinde açılan 11. şube ile yeni öğrencilere hizmet vermeye başladık.

2010

Artık Gölbaşı'ndayız

Ankara'nın Gölbaşı ilçesine açılan 6. şubemiz ile sadece merkeze değil, ilçelere de kalitemizi götürdük.

2011

Yeni Gülen Yüzler için Yeni Şehirler

Konya ve Ankara'dan sonra üçüncü il olarak Aksaray'a da hizmet vermeye başlayan İdeal Öğrenci Yurtları, aynı anda kız ve erkek şubelerini açarak Aksaray'daki tüm öğrencilere hitap etmiştir.

2011

Üçüncü Şehrimize Üçüncü Şube

İdeal'in 18. şubesini açarak öğrencilerimize kesintisiz hizmet sağlıyoruz.

2013

VIP Yurt ile VIP Hizmet

Açılan 20. ve 21. şubelerimizde ufak bir değişiklik yaptık ve VIP şube haline getirdik.

2014

Bir Yılda Üç Şube

Aynı yıl içinde açtığımız üç şube ile öğrenci kapasitemizi artırdık. Böylece kalitemizi sunduğumuz öğrenci sayısını daha da yükseklere çıkardık.

2015

Dördüncü Şehre 4x4'lük Hizmet

İdeal Öğrenci Yurtları İstanbul’da kız şubesini hizmete sunarak hizmetlerini Türkiye geneline yaygınlaştırma yönündeki kararlılığını, bir kez daha göstermiştir

2016

Artık Kocaman Bir Aileyiz

Türkiye'nin en büyük yurt zinciri haline gelen İdeal, Konya'daki tüm üniversitelere ulaşımı kolay olacak şekilde 26. şubesini açarak tüm öğrencilere hizmet vermeye başlamış ve diğer 25 şube ile kocaman bir aile haline gelmiştir.

2017

Hep Daha İyiye

25 yıllık yurt deneyimine ve hizmet kalitesine her geçen gün yenilerini ekleyerek devam etmekteyiz.

2019

Kaliteli Hizmet Anlayışını Yaygınlaştırıyoruz

Şimdilerde, Konya’da 16, Ankara’da 4, İstanbul’da 1 şubesi ile sunduğu kaliteyi Türkiye geneline yaygınlaştırma yönünde kararlılığını, her yıl üstüne koyarak göstermektedir.

2021

İstanbul'da İkinci Şube

İstanbul'da 2.şubemizi açarak, öğrencilerimize sıcak bir yaşam alanını sunmaya devam ettik

2022

Ankara’da 4, İstanbul’da 2 şubesiyle sunduğu kaliteyi Türkiye geneline yaygınlaştırma yönünde kararlığını, her yıl üstüne koyarak göstermektedir.

Bugün itibariyle toplam 21 ayrı şubede kız ve erkek yükseköğrenim öğrenci yurdu ile yaklaşık 6.000 yatak kapasitesine ulaşan İdeal Yükseköğrenim Öğrenci Yurtları alanında öncü ve lider duruma gelmiştir.

Tüm şubelerinde çalışan profesyonel yönetici kadrosunun Pedagojik Formasyona sahip olması, bunca yılın deneyimiyle yetinmeyip çalışanlarını, Toplam Kalite Yönetimi gereksinimleri doğrultusunda, hizmet içi eğitim, seminer ve konferanslarla destekleyerek, kendilerini yetiştirip yenilemelerinde süreklilik sağlaması, tüm çalışanlarının hizmet paydaşları olan öğrencilere ve öğrenci velilerine yardımcı olma, sorunlarını çözme ve güler yüzlü hizmet verme, ilkelerini özümsemiş olması, hizmet etme heyecanımız ile birleşince İdeal hizmet kalitesini ortaya çıkarmıştır.

Bu başarı hikâyesinin adı “İdeal hizmet kalitesidir” İdeal hizmet anlayışının sürekliliği de “İdeal Markasını" oluşturmuştur.

Hep iyiye, güzele ve doğruya olan yürüyüşümüzü birlikte sürdürmeye devam edeceğiz…

Tumblr
Pinterest
LinkedIn
Reddit
WhatsApp
VK
Telegram