Online Kayıt

Ön kayıt formu ile kayıt ol, iletişime geçelim.

Kayıt Ol

Yönetim Kurulu Başkanı

Dr. Ahmet BAYDAR

Yönetim Kurulu Başkanı

1967 yılında Konya’da doğan ABK Şirket Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet BAYDAR; İlk, orta ve lise öğrenimini Konya’da tamamladılar.

Üniversite eğitimini 1993 yılında mezun olduğu AÜ İşletme fakültesinde tamamladı. Yüksek lisansını 2003 yılında Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik anabilim dalında ve 2005 yılında Selçuk Üniversitesi İşletme Ana Bilim Dalı Yönetim Organizasyon bilim dalında gerçekleştirdi.

Doktora Eğitimini Aston American University’de “Business Administration” alanında gerçekleştirerek Dr. unvanı aldı.

Profesyonel anlamda iş hayatına 1990 yılında Dış Ticaret, Gıda, Tavukçuluk ve hammadde alım satımıyla başladı. 1994 yılında ABK Şirketler Grubunu kurdu. İdeal Yurtları zincirinin ilk şubesini açarak yurt hizmetleri sektörüne giriş yaptı. Sonraki yıllarda öğrenci yurdu sayısını artırarak sektöre getirdiği öğrenci odaklı hizmet anlayışıyla sektörde yer edindi. Sonraki yıllarda Türkiye’nin en büyük yurt zincirinin oluşmasını sağladı.

Form Basımevini ve Mavi Radyo yu 2003 yılında kurarak ABK Şirketler Grubunun faaliyet alanını genişletmeye başladı.

2005 Yılında Konyaspor Yönetim Kurulunda görev aldı. 2 sezon Konyaspor yönetiminde Asbaşkanlık görevini yürüttü.  2011 yılında tekrar Konyaspor yönetiminde görev aldı. Başarılı bir ekip çalışması yaparak Konyaspor’un; 2016/17 sezonu Ziraat Türkiye Kupası şampiyonu ve 2017 yılı Süper Kupa şampiyonu olmasını sağlayan ayrıca 2016 ve 2017 yıllarında Konyaspor Futbol Kulübünün Avrupa liglerine katılmasına vesile olan kulüp yönetimi içerisinde görev aldı.

2006 Yılında Ankara’da ideal Öğrenci yurtlarının 13. şubesini açtı. Kız öğrencilerin hizmetine sunulan bu şubenin ardından birer yıl arayla erkek öğrencilere hizmet veren 11 ve 15. şubelerini hizmet açtı.

Anadolu’da Bugün Gazetesi'ni, Konya basınının güçlü sesi olarak basın camiasına kazandırdı. 1980 yıllarında Konya’da yayın hayatına başlayan Anadolu’da Bugün Gazetesi'nin imtiyaz sahibi olan  babasının, manevi mirasına sahip çıkarak yeniden yayın hayatına başlayarak,  2.yılından itibaren Konya, Aksaray ve Karaman illerini kapsayan bir bölge gazetesi konumuna getirdi. Doğru ve ilkeli habercilik adına okuyucularının duyan sesi, gören gözü olmasını sağlayarak  basın hayatına  güçlü  ve yeni bir  soluk getirdi.

Byd Rumi Turizm Acentesini 2015 yılında faaliyete geçirdi. ETS TUR KONYA Acentesi de olan Byd Rumi Turizmin, alanında ortaya koyduğu samimi ve şeffaf çalışma prensibi ile turizm severlerin güvenle hizmet aldıkları bir yer haline gelmesini sağladı.

Yılında İdeal hizmet kalitesini Türkiye geneline yaygınlaştırma adına 2016 yılında İstanbul’da İdeal öğrenci yurtlarının Kız öğrencilere hizmet veren ilk şubesi olan 24. Şubesini hizmete sunarak şube sayısını 24. Çıkardı.

İdeal öğrenci yurtlarının kuruluşunun 23. yılında şube sayısını 26’ya,  yatak kapasitesini 5000 ulaştırdı.  Konya, Aksaray, Ankara ve İstanbul illerinde faaliyet gösteren yurtlarıyla, Öğrenci memnuniyetini ilke edinen hizmet anlayışıyla sektörün lideri konumuna getirdi.

Türkiye’nin tanınmış pizza markası Pizza Locale’in 28. Şubesini Konya’da faaliyete geçirdi. Pizza Locale’in kısa sürede şehrin büyük ilgi gören mekânlarından biri haline gelmesini sağladı.

2019 yılında Türkiye’de faaliyet gösteren özel öğrenci yurtları işverenlerinin bir araya gelerek seslerini duyurmak, sektörel sorunlarına çözüm bulmak amacıyla bir sivil toplum kuruluşu  oluşturmalarına öncülük etti. Bu amaçla Tüm Özel Yurt İşverenleri Sendikasının (TÜYİSEN) kurulmasını sağlayarak kurucu genel başkanı oldu. Genel Kurulda yapılan ilk seçimlerde oy birliği ile Genel başkan seçildi. Halen bu görevini yürütmektedir.

2020 yılında ABK şirketler grubunun bünyesinde İvekim Kimya’yı faaliyete geçirerek, Endüstriyel temizlik ve hijyen ürünleri üretimine adım attı. Kuruluşun kalite, servis ve hizmet alanında gösterdiği performansla, kaliteyi doğru fiyatla buluşturarak kısa sürede pazarda uluslararası lider markaların arasında yerini almasını sağladı.

Bağlı Bulunan Şirketler: Özel İdeal Öğrenci Yurtları, Anadolu'da Bugün Gazetesi , Byd Rumi Turizm, İvekim Kimya, Form Basımevi, Gama Yapı, İdeal Gençlik Spor ve Öğrenci Kulübü