Online Kayıt

Ön kayıt formu ile kayıt ol, iletişime geçelim.

Kayıt Ol
ideal yurtları whatsapp

Yönetim Kurulu Başkanı

Dr. Ahmet BAYDAR

Yönetim Kurulu Başkanı

Türk iş insanı, yatırımcı, ABK Holding kurucusu ve yönetim kurulu başkanı (1967, Taşkent, Konya).

Eğitim: İlk, orta ve lise eğitimini 1986 yılında Konya İmam Hatip Lisesi’nde tamamladı. 1993 yılında Anadolu Üniversitesi İşletme bölümünden mezun oldu. Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi, Gazetecilik bölümü, Yönetim ve Organizasyon bilim dalında Yüksek Lisans programını tamamladı. Aston American University’de “Business Administration” alanında Doktora eğitimini tamamlayarak Dr. Unvanı aldı. Kariyer: Profesyonel anlamda çalışma hayatına 1990 yılında Dış Ticaret, Gıda, Tavukçuluk ve Hammadde alım satımıyla başlayan Ahmet Baydar, 1994 yılında Konya’da ABK Holding’i kurdu. Baydar, halen ABK Holding Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmektedir.

ABK Holding, 1994 yılında Özel İdeal Yurtları'nın ilk şubesini açarak yurt konaklama hizmetleri faaliyetlerine başlamıştır. 2003 yılında Form Basın Evi’ni ve Mavi Radyo’yu bünyesine katarak ABK Holding faaliyet alanını genişletmiştir. 2007 yılında Özel İdeal Öğrenci Yurtları sayısını 15 çıkartan ABK Holding, 2013 yılında Anadolu’da Bugün gazetesini Konya basınının güçlü sesi olarak basın camiasına kazandırmıştır. ABK Holding 2022 yılına gelindiğinde; yurt konaklama, inşaat, kimya, kozmetik ve ilaç sanayi, dış ticaret, e-ticaret, yiyecek – içecek, gayrimenkul yatırım, turizm,  sağlık turizmi, telekomünikasyon alanlarında faaliyet gösteriyor. Ayrıca, 2022 yılında 22 Şubeye ulaşan Özel İdeal Yurtları, başta Konya olmak üzere Ankara ve İstanbul illerinde faaliyet göstermektedir. ABK Holding, Konya merkezli bir kuruluş olup Türkiye’de çok çeşitli sektörlerde faaliyet göstermektedir.

Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Baydar; EBEN-TR’ da (Avrupa İş Ahlakı Örgütü) Yönetim Kurulu Üyesi olup 2005 yılında Konyaspor Yönetim Kurulu’nda görev aldı. İki sezon Konyaspor yönetiminde Asbaşkanlık görevini yürüttü. Birkaç yıl ara verdikten sonra 2011 yılında tekrar Konyaspor yönetiminde görev aldı. Baydar, 2016-2017 yıllarında Ziraat Türkiye Kupası şampiyonu, Turkcell Süper Kupa 2017 şampiyonu ve yine bu yıllarda Avrupa liglerinde yer almayı başaran Konyaspor’un yönetim kurulunda görev yapmış ve Basın Sözcülüğü ve Başkan yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur. 2019 yılında Türkiye’de faaliyet gösteren özel öğrenci yurtları işverenlerinin bir araya gelerek seslerini duyurmak, sektörel sorunlarına çözüm bulmak amacıyla bir sivil toplum kuruluşu oluşturmalarına öncülük etti. Bu amaçla Tüm Özel Yurt İşverenleri Sendikasının (TÜYİSEN) kurulmasını sağlayarak kurucu genel başkanı oldu. Genel Kurulda yapılan ilk seçimlerde oy birliği ile Genel başkan seçildi. Halen bu görevini yürütmektedir. 2020 yılında ABK Holding'in bünyesinde İvekim Kimya’yı faaliyete geçirerek, Endüstriyel temizlik ve hijyen ürünleri üretimine adım attı. FIX CLEAN markası ile Deterjan, dezenfektan vb. tüm temizlik ve hijyen ürünlerinin modern tesislerinde, tüm ulusal ve uluslararası belgelere sahip olarak üretilmesini sağladı. Kuruluşun kalite, servis ve hizmet alanında performansını yükselterek, kaliteyi doğru fiyatla buluşturup, dezenfektanlı ve hijyen sıvılı tek kullanımlık mendil üretimini iç piyasa ile birlikte Ortadoğu ve Avrupa ülkeleri pazarlarına da hizmet verir hale getirdi. 2021 yılında günümüz dünyasında önemi her geçen gün daha da artan sağlık turizmi alanında Rumi Pulse kuruluşuyla Konya’da ilk sağlık turizmi izin belgesini alarak ülkemizin saygın sağlık kuruluşları ile yurtdışı bağlantılı hastalar arasında gerekli organizasyonların gerçekleştirilmesini sağlayarak sağlık turizmi alanındaki çalışmaları başlattı. 2022 yılında İdeal hizmet kalitesini Türkiye geneline yaygınlaştırmaya devam ederek İstanbul’da Kız öğrencilere hizmet verecek 18. Şubesini faaliyete geçirdi. ABK Holding bünyesinde faaliyet gösteren Gama Grup Yapı Eğt. Ltd. Şti bağlı olarak Digitürk Konya temsilciliği faaliyete geçirdi. Ayrıca İvekim İlaç Kimya ve Kozmetik Sanayii bünyesinde “Pro Botanic Teknoloji” ilkesiyle üretilen Gül Suyu ile harmanlanmış bitkiler kullanılan kişisel bakım ürünlerinin VOGAMİ markası ile üretilmesini başlattı. Bunun yanında yaşam koşullarının insan sağlığı üzerinde ortaya çıkardığı erozyonu ve yıpratıcı etkilerini azaltmaya yönelik olarak ABK GLOBAL İLAÇ bünyesinde yer alan takviye gıda ürünlerini GMP (İyi üretim Uygulamaları) ISO, HACCP ve HELAL sertifikalı tesislerde, tablet, Kapsül, sprey ve şurup formlarında üretime geçirerek EVO PHARMA markası ile kullanıma sundu. Türkiye genelinde ByMedya Protokol Dergisi tarafından verilen 3. Gümüş Kariyer “Yılın En Başarılı Ekonomi Katkı Ve İstihdam”  ödülüne layık görüldü.

Tumblr
Pinterest
LinkedIn
Reddit
WhatsApp
VK
Telegram