Online Kayıt

Ön kayıt formu ile kayıt ol, iletişime geçelim.

Kayıt Ol
ideal yurtları whatsapp

En İyi Romantik Komedi Filmleri Hangileri? Yaz Okulu Etkinlikleri İçin Öneriler!

En İyi Romantik Komedi Filmleri Hangileri? Yaz Okulu Etkinlikleri İçin Öneriler! BLOG
ideal saat ikon 2023-06-29

En İyi Romantik Komedi Filmleri Hangileri? Yaz Okulu Etkinlikleri İçin Öneriler!

En İyi Romantik Komedi Filmleri Hangileri? Yaz Okulu Etkinlikleri İçin Öneriler!

Romantik komedi filmleri en çok izlenen film türleri arasında yer almaktadır. Özellikle sevgililer, nişanlılar ve eşler birlikteyken romantik komedi filmleri izlemeyi çok seviyorlar. Birbirinden renkli karakterlerin, hem dramatik hem de komedi ögelerinin bulunduğu bu romantik komedi filmleri çok beğeniliyor. Bu tarz filmler birçok etkinlikte de iyi gidiyor!

Romantik komedi filmleri, birçok yerde ve etkinlikte akla ilk gelen önerilerden. Yaz okuluna giden öğrenciler için de romantik komedi filmleri harika bir seçenek. Romantik komedi filmleri ile yaz okulu öğrencileri hem eğlenceli vakit geçiriyor hem dersten kalan boş vaktini değerlendiriyor hem de stres atıyor! İşte sizler için derlenen en iyi romantik komedi filmleri!

Romantik Komedi Filmleri Konusu Nedir?

Romantik komedi filmleri, izlerken sizi hem ağlatan hem de güldüren filmlerdir. Romantik komedi filmleri, hem dramatik hem de güldürü ögelerini içinde barındıran filmlerdir. Bu tarz filmlerde başrolde genelde birbirini seven ya da hoşlanan bir kızla erkek bulunur. Bu iki karakterin dramatik ve komik hikayesi ve birbirlerine karşı duyguları işlenir.

Romantik komedi filmleri, Türkiye’de çok seviliyor. Hem yerli hem de yabancı filmler oldukça popüler. Bu tarz filmlerin sürekli yenisi çıkıyor ve yeni çıkan filmler hemen izleniyor. İzleyiciler yeni film arayışına giriyor ve bu nedenle en yeni romantik komedi filmleri şeklinde araştırma yapıyorlar.

Yaz Okulu Etkinlikleri İçin En İyi Romantik Komedi Filmleri!

Öğrencilerin yaz okulu etkinlikleri için romantik komedi türünde filmler iyi bir öneri olabilir. Çeşitli konularıyla izleyicileri ekrana bağlayan bu tarz filmler çok beğeniliyor. Özellikle kız öğrencilerin izlemeyi sıkça tercih ettiği bu filmler, birlikte geçirilen zamanların vazgeçilmezi haline gelmiş durumda.

Yaz okulu etkinlikleri denilince akla romantik komedi filmleri gelir. Yaz okulunda kalacak yer arayanlar için Ankara yurt tavsiyesi denildiğinde ise İdeal Öğrenci Yurtları. Ankara kız yurtları için ilk tercih edilen firma, güvenliği ve konforuyla İdeal Öğrenci Yurtları olmaktadır. Türkiye’nin en kaliteli yurdu olan İdeal Öğrenci Yurtları olarak size 3 büyükşehirde hizmet sunuyoruz. Bunlar:

  • İstanbul
  • Ankara
  • Konya

En Çok İzlenen Romantik Komedi Filmleri Hangileridir? İşte Unutulmaz Romantik Komedi Filmleri

Romantik komedi filmleri, yerli ya da yabancı olarak tercih edilebilmektedir. Bu yazıda sizler için romantik komedi türünde 5 tane yerli 5 tane yabancı olmak üzere en beğenilen, en unutulmaz filmler derlendi. İzlerken gözyaşlarını tutamayacağınız ama bir yandan da güldüren bu filmleri çok seveceksiniz.

Ankara’da yaz okuluna giden ve Ankara yurtları arayışında olanlar için İdeal Öğrenci Yurtları en uygun seçenek. Ankara’da çalışan bayanlar için yurt arayışında olanlar ya da Ankara’da memurların kalabileceği yurtlar şeklinde araştırma yapanlar için Ankara’da kalacak çok fazla yer bulunmakta. Özellikle öğrencilerin tercihi ise İdeal Yurtları.

Romantik komedi filmleri yabancı

En iyi romantik komedi filmleri Türk

Amelie

Bana Masal Anlatma

Bugün Aslında Dündü

Biz Size Döneriz

Umut Işığım

Kocan Kadar Konuş

Aşkın 500 Günü

Patron Mutlu Son İstiyor

Cesaretin Var mı Aşka?

Aşk Tesadüfleri Sever

 

1 – Amelie (2001)

8.3 IMDb puanına sahip olan film, adını ana kahramanından alıyor. Amelie, anne ve babasını kaybettikten sonra insanları mutlu etmeyi amaçlıyor. Kimseye fark ettirmeden, iyilikleri insanların gözüne sokmadan onların hayatını kolaylaştırmak için yapıyor. Peki bir gün kendi yalnızlığını fark edince kendi mutluluğu için de uğraşacak mıdır?

2 – Bugün Aslında Dündü (1993)

Phil Connors kendine özgü bir şöhreti olan ve samimi tutumuyla tanınan bir hava durumu spikeridir. Fakat kamera yokken tam zıttı bir kişiliğe bürünmektedir. Birgün Groundhog Day etkinliği kapsamında hiç sevmediği kırsal yaşamın yaşandığı Pensilvanya’nın bir kasabasına gönderilir. Hiç sevmese de burada yaşanılan hayata bir gün boyunca katlanmak zorundadır.

Fakat birden bastıran kar fırtınası nedeniyle kasabanın tüm yolları kapanır ve Phil kırsal yaşamın gerçeğiyle yüzleşmek durumunda kalır. Ertesi sabah uyandığında Phil, bir zaman döngüsüne yakalanmıştır ve o nefret ettiği günü her gün yaşamak zorundadır.  IMDb: 8

3 – Umut Işığım (2012)

Hayatında değer verdiği her şeyi bir günde kaybeden Pat Salitano’nun hikayesi anlatılmaktadır. Ciddi bir travma yaşadıktan sonra mahkeme tarafından rehabilitasyon merkezinde tedavi görmesi kararı verilen Pat, rehabilitasyon merkezinden çıktıktan sonra hayatı, işi ve ailesi ile ilgili her şeyi düzenine sokmaya çalışır.

Pat’ın gerçekçiliğiyle göze çarpan ve bilinmezliklerle dolu hayat hikayesi sizleri bekliyor. IMDb: 7.7

Yaz okulu etkinlikleri için muazzam bir öneri olan bu filmi İdeal Öğrenci Yurtları’nda izleyebilirsiniz. İdeal Öğrenci Yurtları olarak öğrencilerimize sosyalleşebileceği etkinlikler sunuyoruz. Onlara sadece güven değil konfor da sağlıyoruz. İdeal Öğrenci Yurtları olarak sizlere sağladığımız ücretsiz internet hizmeti sayenizde dilediğiniz filmi rahatlıkla izleyebilirsiniz.

4 – Aşkın 500 Günü (2009)

Tom,Summer’ın hayatından tamamen çıktığını anladığı zaman, ilk tanıştıkları günü düşünür. Tom, Summer’ı ilk gördüğü andan itibaren ona vurulmuştur. Hayatının geri kalan bölümünü onunla geçirmesi gerektiğini hissediyordur. Fakat Summer, ne aşka ne de ilişkilere inanmıyordur. Yine de aralarında arkadaşlıktan öte, değişik bir ilişki başlar.

Bu iki karakterin birlikte geçireceği günler, sıra dışı ve eğlenceli bir öykünün yaşanmasına zemin hazırlayacaktır. Bu eğlenceli filmin IMDb’si 7.6.

5 – Cesaretin Var mı Aşka? (2003)

IMDb puanı 7.6 olan filmde Julien ve Sophie en yakın arkadaşlardır. Çocukken birbirlerine meydan okuyarak tuhaf bir oyun oynamaya başlarlar. Bu oyunda korkusuzca birbirlerini yenmek isterler ve acımasızca yarışırlar. İkisinin de ailevi sorunları bulunmaktadır ve bu durum onları birbirlerine yaklaştırmaktadır.

Bu harika filmleri yaz okulunda izlemek istiyorsanız İdeal Öğrenci Yurtları tam size göre. Ankara erkek yurtları içinde en güvenli ve konforlusu İdeal Öğrenci Yurtları. Eğer Ankara özel erkek yurtları arayışındaysanız Ankara şubelerimiz sizleri bekliyor. Ankara erkek apart ya da Ankara erkek yurtları KYK arayıp bulamadıysanız üzülmeyin çünkü şubelerimiz size her zaman açık.

6 – Bana Masal Anlatma (2015)

Çıktığı yıla damgasını vuran film, özgün replikleri ve harika senaryosuyla izleyicileri ekrana kilitliyor. Film 7.5 IMDb puanıyla yerli romantik komedi filmleri arasında en zirvede.

7 – Biz Size Döneriz (2017)

IMDb puanı 6.2 olan filmde üniversiteden yeni mezun olmuş 6 kişilik bir arkadaş grubunun iş arayışları esnasında yaşadıkları maceralar anlatılıyor. Filmde; arkadaşlık, eğlence ve aşk temaları dikkat çekiyor.

8 – Kocan Kadar Konuş

Başrollerini Murat Yıldırım ile Ezgi Mola’nın paylaştığı filmin IMDb puanı 6.2. Filmde 30 yaşına gelmiş ama evlenememiş Füsun’un, lise aşkı Sinan’ı tavlamaya çalışması ele alınıyor.

9 – Patron Mutlu Son İstiyor

Türk komedisinin önde gelen isimlerinden Tolga Çevik ve Ezgi Mola başrollerde. Filmde mutlu sonla biten bir aşk filmi yazması istenen bir senaristin hikayesi anlatılıyor. Filmin IMDb puanı 6.1

Yaz okuluna gidenler için bu filmi izlemek harika bir etkinlik olacak. Yaz okulu yaparken İdeal Öğrenci Yurtları’nda ücretsiz internet hizmetiyle romantik komedi filmleri izleyebilirsiniz. Ankara tek kişilik yurt fiyatları ya da Ankara erkek yurt fiyatları arayışında olanlar için detaylar internet sitemizde.

10 – Aşk Tesadüfleri Sever

Yerli romantik komedi filmleri denilince akla ilk gelen filmdir. Aşk Tesadüfleri Sever, bir romantik komedi film serisidir. Özgün, gerçekçi ve içten hikayesiyle izleyicileri ekrana kilitleyen bu film serisi izleyenleri hem ağlatıp hem güldürmüştür.

 

 

 

 

 

TÜM SAYFALARI GÖR
Tumblr
Pinterest
LinkedIn
Reddit
WhatsApp
VK
Telegram