Online Kayıt

Ön kayıt formu ile kayıt ol, iletişime geçelim.

Kayıt Ol
ideal yurtları whatsapp

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesine Nasıl Giderim?

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesine Nasıl Giderim? BLOG
ideal saat ikon 2023-07-07

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesine Nasıl Giderim?

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesine Nasıl Giderim?

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesine kayıt yaptıran kişiler ilk olarak üniversiteye nasıl gidileceği hakkında araştırma yapmak isterler. Sosyal Bilimler Üniversitesi’nin oldukça merkezi bir konumda olduğunu söylemek mümkündür. Bu yüzden Ankara’nın hemen hemen her semtinden zor olmayan bir şekilde ulaşılabilir.

Üniversite öğrencisi için en önemli hususlardan bir tanesi okulu ile kaldığı yurt ya da evin birbirine yakın olmasıdır. Bu şekilde hem vakit yollarda geçmemiş olur hem de fazladan yol parası verilmemiş olur. Ankara erkek yurtları ya da Ankara kız yurtları içerisinde en merkezi konuma sahip olan yurtlardan bir tanesi olan Özel İdeal Yurtlarından her Üniversiteye kolay bir şekilde gitmek mümkündür. Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesine de aynı şekilde kolay ulaşım imkanı bulunur.

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesine Yurt mu Daha Yakın Ev mi?

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesine yeni başlayanlar bazı konularda kararsızlık yaşayabilirler. Bu konulardan bir tanesi de kalacak yer konusudur. Yurdun mu yoksa evin mi daha avantajlı olduğu konusunda şüpheye düşebilirler. Yurtlarımız tüm öğrencilerine ev sıcaklığı sunmaktadır. Bu nedenle evde kalmaktan çok daha avantajlı olduğu net bir şekilde söylenebilir. Söz konusu avantajları da şu şekilde sıralamak mümkündür;

 • Ücretsiz kahvaltı imkanı sunulur.
 • Ücretsiz internet imkanı da mevcuttur.
 • Yurtlarımızda sosyal faaliyetlere çok fazla önem verilmektedir. Voleybol alanı gibi stres atacağınız alanlar mevcuttur.
 • Yurtlarımızın depreme dayanıklılık raporları mevcuttur. Bu nedenle gönül rahatlığı ile kalabilirsiniz.
 • Sakin ve temiz çalışma salonları sayesinde ders çalışma konusunda herhangi bir endişeniz olmasına gerek yok.
 • Yurtlarımıza giriş ve çıkışlarda parmak izi sistemi uygulanmaktadır.
 • Yurtlarımızda yer alan sinema salonları sayesinde derslerin stresinden kurtulmak için film keyfi yapabilirsiniz.
 • Yurtlarımızda çevre güvenliğini sağlamak amacı ile güvenlik kamerası sistemi bulunmaktadır.
 • Odalarınızın temizliği yurt bünyesinde çalışanlar tarafından yapılmaktadır. Bu yüzden sizin herhangi bir çaba harcamanıza gerek kalmadan temiz ortamlarda yaşayacağınızın teminatını verebiliriz.

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesine Nasıl Gidilir?

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesine nasıl gidileceğine dair sorular çokça araştırılmaktadır. Fakat bu soruya daha net bir cevap verebilmek için başlangıç konumunun da bilinmesi gerekmektedir. Örneğin Demirtepe metrosu ile Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesine gitmek için ayrıca otobüs ile de aktarma yapmak gerekir. Bunun için 350 ya da 349 nolu otobüs hattına binmek gerekmektedir.

Çankaya da bulunan İdeal Erkek Öğrenci Yurdumuzdan Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesine gitmek isteyenler için birçok güzergah alternatifi bulunur. Bu alternatifleri tablo aracılığı ile göstermek daha anlaşılır hale getirmiş olacaktır;

Öğrenciler genellikle Ankaray metro hattını tercih etmektedir. Sonrasında metro ile aktarma yapmak gerekir.

 • Ankaray metro hattını kullanarak ordan da metro ile aktarma yapılabilir. Metro’da ulus durağında inmek gerekecek. Sonrasında Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesine biraz yürüme mesafesi kalmış olacaktır.
 • Ankaray metro hattını kullandıktan sonra 288 numaralı otobüs hattını kullanarak da Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesine gitmek mümkündür.
 • Ankaray metro hattından sonra 350 ya da 351 numaralı otobüs hattı ile de Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesine ulaşmak mümkündür.
 • Bisiklet kullanarak gitmeyi düşünenler ise yurdumuzdan Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesine yaklaşık olarak 17 dakika içerisinde ulaşmış olacaktır.
 • Yürüyerek gitmek çok fazla tercih edilmese de yaklaşık 1 saat sürdüğünü söylemek mümkündür.

 

Ankara Sosyal Bilimler Enstitüsü Nerede?

Ankara Sosyal Bilimler Enstitüsünün de nerede olduğu merak edilen hususlardan bir tanesidir. Adresi şu şekildedir;

Şevket Aziz Kansu Binası Ankara Üniversitesi Tandoğan Yerleşkesi, Beşevler, Ankara Üniversitesi Tandoğan Kampüsü Yenimahalle / Ankara

İdeal Erkek Yurdumuzdan Ankara Sosyal Bilimler Enstitüsüne gitmek için tercih edilebilecek alternatifler şu şekildedir;

 • Ankaray metrosunu kullanarak gitmek mümkündür.
 • 419 numaralı otobüs hattı ile Enstitüye gidilebilir.
 • 106-3 numaralı otobüs hattı ile de gitmek mümkündür.

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Devlet mi?

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi ile alakalı merak edilen konulardan bir diğer ise üniversitenin devlet mi yoksa özel bir üniversite olup olmamasıdır. Öğrenci adayları buna göre tercih yapmak isteyeceklerdir. Bu nedenle devlet mi yoksa özel mi olduğu oldukça önemlidir.

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi 2013 yılında kurulmuştur. Yeni sayılabilecek bu üniversite devlet üniversitesidir. Başkentimiz olan Ankara’da Sosyal Bilimler alanında yapılacak olan tüm çalışmalara öncülük etmesi amaçlanarak kurulduğu söylenebilir.

 

 

TÜM SAYFALARI GÖR
Tumblr
Pinterest
LinkedIn
Reddit
WhatsApp
VK
Telegram