Online Kayıt

Ön kayıt formu ile kayıt ol, iletişime geçelim.

Kayıt Ol
ideal yurtları whatsapp

Ankara Öğrenci Yurdu Tercihi Yaparken Bu 6 Detay Dikkat

Ankara Öğrenci Yurdu Tercihi Yaparken Bu 6 Detay Dikkat BLOG
ideal saat ikon 2023-07-23

Ankara Öğrenci Yurdu Tercihi Yaparken Bu 6 Detay Dikkat

Ankara Öğrenci Yurdu Tercihi Yaparken Bu 6 Detay Dikkat

Ankara öğrenci yurdu bakımından üniversitelerin fazla olması sebebiyle oldukça zengin bir şehir olarak bilinir. Çok fazla Ankara öğrenci yurdu bulunduğu için öğrenciler ve aileler seçim yapmakta zorlanabilirler. Peki öğrenciler nasıl seçim yapmalı ve seçim yaparken neleri göz önünde bulundurmalıdır?

Ankara Öğrenci Yurdu Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar Neler?

Öğrenciler, ailelerinin bulunduğu şehirden farklı bir şehre gittiklerinde barınma için pek çok seçenek karşılarına çıkar. Apart, kız yurdu, erkek yurdu, ev bu olanaklardan bazılarıdır. Ankara, yurt konusunda Ankara öğrenci evi ve diğer seçeneklere göre daha cazip gelmektedir. Fakat öğrenciler hangi yurdu seçecekleri konusunda kararsız kalabiliyor. Öğrenciler bu kararsızlıklarını gidermek için nelere dikkat etmeli?

1 – Ankara Öğrenci Yurdu ve Okul Arası Mesafe

Öğrencilerin hem yorulmamaları hem de ekstra bir yol ücreti ödememeleri için tercih edilen Ankara öğrenci yurdu okula yakın olmalıdır. Bunun dışında yurdun bulunduğu konum itibariyle merkezi bir yerde olması, diğer yerlere olan ulaşımı da kolay hale getirecektir.

İdeal Yurtları olarak, Ankara’da bulunan 4 adet öğrenci yurdumuz, hem merkezi hem de üniversiteye ulaşımların kolay olacağı şekilde konumlanmıştır. Ayrıca sosyal alanlar ve alışveriş merkezlerine de yakındır. Ankara kız yurtları konusunda okullara oldukça uygun mesafelerde şubelerimiz ile aktif hizmet sunuyoruz.

2 – Temizliğe Verilen Önem

Odalar, koridorlar, tuvaletler, yemekhane ne kadar sürede temizleniyor? Günlük olarak temizlik yapılıp yapılmadığı konusuna çok dikkat edilmelidir. Ankara öğrenci yurdu ortak kullanım alanı olduğundan hijyen oldukça önemli bir husustur. Ne kadar sıklıkta temizlik yapıldığı araştırıldıktan sonra hangi Ankara öğrenci yurdu seçileceğine karar verilmelidir.

İdeal Yurtları olarak, odaları farklı şehirlerden gelen ve farklı özellikteki öğrencilerin paylaştığının farkındayız. Bu sebeple öğrencilerin sağlığına önem verdiğimiz için günlük olarak oda temizliği yapılmasına özen gösteriyoruz. Ankara yurt erkek ve kız şubelerimizin hepsinde bu durum geçerli.

3 – Ankara Öğrenci Yurtları ve Güvenlik Koşulları

Yurdun güvenli olup olmaması, güvenliğin nasıl sağlandığı, güvenlik konusunda bir sorun yaşandığı takdirde bunun nasıl çözüme ulaştırıldığı konuları muhakkak gündeme alınıp değerlendirilmelidir. Güvenlik, sadece kız yurtları için değil Ankara erkek yurtları için de önem verilmesi gereken bir unsurdur.

Ankara öğrenci yurdu erkek için seçilebilecek olan İdeal Yurtları’nda, her daim hazır bulunan güvenlik personellerimiz ile öğrencilerimize bekledikleri huzur ve güvenliği sağlayacağımızı garanti ediyoruz. Hem erkek hem de kız öğrenci yurtlarımızda personel hizmetinin yanında çevrede, giriş ve çıkış kısmında kamera sistemi de bulunmaktadır. Ayrıca yurtlarımızda öğrencilerin kullandıkları ortak alanlarda da kamera mevcuttur.

Bunun dışında İdeal Yurtları binaları, yaşanacak herhangi bir olumsuzluğa karşın yangın dolapları, alarmlar, ekipmanlar ile donatılmıştır. Binalarımız Depreme Dayanıklı Raporu almıştır. Bunun yanında yangın, elektrik tesisatı, ısınma sistemi, su ve gaz tesisatı kontrolleri düzenli yapılmaktadır. Ankara öğrenci yurdu olarak öğrencilerimize, hem gece hem de gündüz güven ve huzur içinde kalabilecekleri bir ortam sağlıyoruz.

4 – Ankara Öğrenci Yurdu Sağladığı Olanaklar

Hayatı rahat sürdürebilmek için artık öğrencilerin olmazsa olmaz bazı olanaklara sahip olmaları gerekir. Bunlar arasında internet, televizyon, çamaşırhane, ısınma, sıcak su, otopark sayılabilir. Ankara öğrenci yurdu tercih ederken şüphesiz bunlar da göz önünde bulundurulması gereken detaylardandır.

Ankara özel yurt erkek ve kız şubelerimizde İdeal Yurtları olarak sağladığımız olanaklar arasında:

  • İnternet ücretsizdir.
  • 24 saat boyunca sıcak suya erişilebilir.
  • Öğrenciler çamaşır makinesi ve ütü kullanabilirler.
  • Sinema ve spor salonları mevcuttur.
  • Kahvaltı açık büfedir.
  • Sosyal faaliyetler ve kulüp faaliyetleri olanakları vardır.
  • Ring servisleri mevcuttur.

Öğrencilerin sosyalleşebilmeleri açısından, öğrenci kulüpleri oldukça önemlidir. İdeal Yurtları olarak, İlgi duydukları bir alanda öğrencilerin kendilerini geliştirebilmeleri için imkan sağlamaktayız. Bunun için oluşturulan kulüpler şu şekildedir.

 

 

 

İdeal Yurtları Faaliyet Grupları

Spor Grubu

Tiyatro Grubu

Reklam Grubu

Müzik Grubu

Sosyal Etkinlik Grubu

Basın Yayın Grubu

 

5 – Ankara Öğrenci Yurdu Fiyatları ve Yıllık Artış Miktarları

Ankara yurtlar KYK çıkmadığı takdirde yurt seçilirken öğrenci ve aileleri maddi açıdan yıpratmamasına dikkat edilmelidir. Ankara özel yurt fiyatları 2023 yılında sunulan olanaklar ve hizmetler birbiri ile uyuşuyor mu? Ankara öğrenci yurdu fiyatları ile yurdun öğrenciye sunduğu hizmet mutlaka eş değer olmalıdır. Ödemenin nasıl yapılacağı, yıllık artışın ne kadar olacağı sözleşme yaparken belirlenmelidir.

Tek kişilik yurt fiyatları Ankara pahalı olsa da İdeal Yurtları’nda her bütçe için bir fiyat bulmak mümkündür. Yurtların bulundukları konumlar ve odalarda kalan kişi sayılarına göre Ankara yurt fiyatları erkek ve kız öğrencilerde değişebilmektedir. Ancak öğrencilere ve ailelere yardımcı olabilmek adına peşin ya da vade yoluyla ödeme yapma imkanı tanınmaktadır.

6 – Yemek Konusunda Sağlanan İmkanlar

Ankara öğrenci yurdu barınma ihtiyacını karşıladığı gibi beslenme ihtiyacını da en iyi şekilde karşılamalıdır. Yemeklerin Ankara yurt fiyatları içeriğine dahil olup olmaması, kaç öğünün dahil olduğu, yemeklerin kaliteli olup olmaması, yurdun kendi mutfağı ve aşçılarının olup olmaması yemek konusunda değerlendirilebilecek noktalardır.

İdeal Yurtları olarak kahvaltıdaki ana ikramları açık büfe olarak sağlanmaktayız. Öğrenciler sabahları istekleri doğrultusunda ücretsiz olarak açık büfe kahvaltı yapabilmektedir. Bunun dışında gün boyu yiyecek ve içecek temin edebilecek kafeterya hizmeti bulunmaktadır.

TÜM SAYFALARI GÖR
Tumblr
Pinterest
LinkedIn
Reddit
WhatsApp
VK
Telegram