Online Kayıt

Ön kayıt formu ile kayıt ol, iletişime geçelim.

Kayıt Ol
ideal yurtları whatsapp

Konya / Ankara / İstanbul Şehirlerinde Öğrenci Olmak Konya’da Öğrenci Olmak

Konya / Ankara / İstanbul Şehirlerinde Öğrenci Olmak Konya’da Öğrenci Olmak BLOG
ideal saat ikon 2022-01-14

Konya / Ankara / İstanbul Şehirlerinde Öğrenci Olmak Konya’da Öğrenci Olmak

Konya / Ankara / İstanbul Şehirlerinde Öğrenci Olmak Konya’da Öğrenci Olmak

Aslında bu konuyla ilgili daha önce birçok yazı yazmıştık, bu nedenle Konya’da öğrenci olmaya dair yazımızdan ufak bir kesiti aşağıya bırakıyoruz. Beğenirseniz bölüm sonuna bırakmış olduğumuz linkten yazımızın tamamına ulaşabilirsiniz. (:

         “Türkiye’nin en sevilen şehirlerinden olan Konya’da hem devlet üniversiteleri hem de vakıf üniversiteleri bulunuyor. Konya Teknik Üniversitesi, Selçuk Üniversitesi, Necmettin Erbakan Üniversitesi ve Karatay Üniversitesi Konya’nın birbirinden kaliteli eğitim veren eğitim kurumları olarak yer alıyor. Bu üniversitelerden hangisini kazanmış olursanız olun, Konya’da tüm üniversitelerden farklı arkadaşlar edinebilir, eğitim sürecinizi güzel dostluklarla ve gerçek hayat için iş olanakları yaratarak zenginleştirebilirsiniz.

         Konya'da bir yerden bir yere seyahat etme düşüncesi sizi heyecanlandırıp strese mi sokuyor? Şehre yeni geldiğinizi ve endişelenmeniz için birçok sebebiniz olduğunu anlıyoruz. Ama sakın üzülmeyin! Çünkü okula gidip gelme söz konusu olduğunda, Konya’nın mükemmel, etkili ve uygun fiyatlı ulaşım sistemi sorunsuz bir üniversite hayatı sürdürmenize olanak tanıyor.”

Konya’da Öğrenci Olmak başlıklı yazımıza;

https://www.idealyurtlari.com/haber/konya-da-ogrenci-olmak

adresimizden ulaşabilirsiniz.

Ankara’da Öğrenci Olmak

            Aslında bu konuyla ilgili de daha önce birçok yazı yazmıştık, bu nedenle Ankara’da öğrenci olmaya dair yazımızdan ufak bir kesiti de aşağıya bırakıyoruz. Beğenirseniz bölüm sonuna bırakmış olduğumuz linkten yazımızın tamamına ulaşabilirsiniz. (:

          “Lise bitti, üniversite kapılarını araladın. Üniversiteli olmaya dair klişelerle kaydını yaptırdın. Peki ya sonra? İlk imtihanı klişelerin pek de doğru olmadığını kabul etmekle vereceksin. Ama bununla da bitmiyor. Her şehirde olduğu gibi elbette ki Ankara’da öğrenci olmanın da çeşitli zorlukları var. Zaten öğrenci olmak yeteri kadar zor bir iştir ki, bir de üstüne tüm sorumlulukların tek elde toplanmış olması var. Seni anlayabiliyoruz fakat bu zorlukları yenmek senin ellerinde… Bizler de Ankara öğrenci yurtları bünyesinde yer alan, İdeal ailesi olarak senin yanındayız.

          Öncelikle bir ülkenin başkentinde okumanın ayrı bir karizması vardır. Sen bu şekilde düşünmemiş olabilirsin fakat elbette ki düşünenler olacaktır. Kampüs hayatı hemen hemen her yerde bulunduğu şehirden kopuk bir güzelliktedir. Aynı akran kitle ile birlikte, belirli bir alanda sürekli ve süresiz gerçekleştirilen bir aktivite gibidir. Ankara için ayrıca konuşacak olursak kampüslerin bambaşka bir güzelliği vardır, bunun sebebi üniversitelerinin her birinin birbirinden güzel ve geniş olanaklı kampüslere sahip oluşudur. Üniversitelilerin takıldığı yerler belirlidir, birbirine yakındır ve hemen hemen tüm akran grubun aynı yerlerde takılırlar. Bu hem daha kolay arkadaş edinebilmeni sağlayacak, hem de farklı planların için mekân tercihlerinde sana bir sürü seçenek olacaktır. Şehrin genelinde oldukça planlı ve düzenli bir yapılanma vardır bu sayede şehri kolayca öğrenebilirsin. Yine buraya da ilginç bir dipnot daha bırakmak isterim; Ankara kimi zaman sizlere sokaklarında ansızın beyin jimnastiği yaptırabilecek bir şehirdir. Nasıl mı? Birbirine bağlanan çıkmaz merdivenler, sonu duvarla biten yollar, su damlatan köprülerin altına yapılan havuzlar, yaratıcı sanatın son örneği heykeller… Evet! Doğru okuyorsun. Bunların hepsi beyin jimnastiği yapabilmen için şehrin dört bir yanında, hizmetine sunulmuştur. İdeal ailesi olarak şimdiden bolca şaşırmalı ve eğlenceli anlar diliyoruz sana!”

İdeallerin İçin İdeal Ankara’da başlıklı yazımıza;

https://www.idealyurtlari.com/haber/ideallerin-icin-ideal-ankara-da

adresimizden ulaşabilirsiniz.

İstanbul’da Öğrenci Olmak

            Son olarak tahmin edersiniz ki bu konuyla ilgili de daha önce birçok yazı yazmıştık, bu nedenle İstanbul’da öğrenci olmaya dair yazımızdan ufak bir kesiti aşağıya bırakıyoruz. Beğenirseniz bölüm sonuna bırakmış olduğumuz linkten yukarıda da yaptığınız gibi yazımızın tamamına ulaşabilirsiniz. (:

“İstanbul’da okuyor ya da uzun bir süredir İstanbul’da okuma hayalleri kuruyor olabilirsiniz. Okuyor da olsanız, henüz sadece okumak istiyor da olsanız; bu koca şehirde yaşamakla ilgili kafanızın içinde onlarca soru işareti olduğunu biliyoruz. İstanbul’da da yerini alan İdeal Öğrenci Yurtları olarak okul başladığında, başka şehirlerden gelmiş bir sürü heyecanlı akranınız ile birlikte sizleri de aramızda görmekten memnuniyet duyarız. İstanbul’un bir mega kent olduğunu söylememize bizce gerek yok. Bu nedenle yeni tanıştığınız insanlara karşı tedbirli olun fakat kendinizi kimseden soyutlamayın ve bu sürecin tadını çıkarın. Unutmayın! Artık kendi hayatınızı kendiniz inşa ediyorsunuz ve bu yeni hayatınızın ömür boyu sizinle kalma ihtimali oldukça yüksek…

            İstanbul, yıllar boyunca dışarıdan gelen her insan için oldukça göz korkutucu bir yer olmuştur. Korkmayın! İstanbul’u yaşayanlarına sorun. Zaman içerisinde tüm korkularınızı yenecek ve bir gün her şeyi bırakıp dönmeniz gerektiğinde, İstanbul’dan vazgeçemeyeceksiniz. Öncelikle bol bol yürüyün ve çevrenizi keşfetmeye başlayın. İstanbul'u en iyi yürürken keşfedebilirsiniz. Sahil kenarlarında, müzelerde, köşklerde ve daha nicelerinde... Buram buram tarih kokan bu şehrin dedektifi olmayı deneyin. Hem bu arada toplu taşıma araçlarına, ulaşım yollarına, hınca hınç kalabalığa da aşina olma fırsatınız olur. Saat kaçta trafiğe çıkılmayacağını, nerelerin gidilebilir olduğunu ve nerelerden arkanıza bakmadan kaçmanız gerektiğini de çabucak öğrenmiş olursunuz.”

İstanbul’da Bir Üniversiteli Olmak başlıklı yazımıza;

https://www.idealyurtlari.com/haber/istanbul-da-bir-universiteli-olmak

adresimizden ulaşabilirsiniz.

 

TÜM SAYFALARI GÖR
Tumblr
Pinterest
LinkedIn
Reddit
WhatsApp
VK
Telegram