Online Kayıt

Ön kayıt formu ile kayıt ol, iletişime geçelim.

Kayıt Ol
ideal yurtları whatsapp

Herkes Gibi Olma; İdealli Ol, Kendin Ol!

Herkes Gibi Olma; İdealli Ol, Kendin Ol! BLOG
ideal saat ikon 2022-02-07

Herkes Gibi Olma; İdealli Ol, Kendin Ol!

Herkes Gibi Olma; İdealli Ol, Kendin Ol!

Konya, Ankara ve İstanbul’da çeşitli üniversite yerleşkelerine yürüme mesafesinde tamamı ile öğrencilerimizin rahatı ve konforu düşünülerek konumlandırılmış yurtlarımız bulunmaktadır. Yurt formatımız ve imkânlarımız her şubemizde aynıdır. Kız ve erkek öğrencilerimiz için tüm şubelerimizde tek kişilik, iki kişilik, üç, dört, beş ve altı kişilik oda seçeneklerimiz bulunmaktadır. Kendinize en uygun oda tipini seçmeniz, yurt odalarımızı gönül rahatlığı ile keşfedebilmeniz ve muhteşem bir öğrencilik hayatı geçirebilmeniz için sizleri de yurtlarımıza bekleriz. İçinde bulunduğumuz pandemi dönemlerinde, www.idealyurtlari.com web sitemiz üzerinden galeri bölümüne girerek, 360 derece sanal tur uygulamamızı kullanabilir, yurtlarımızı evinizden de içerisindeymiş gibi rahatlıkla gezebilirsiniz. Kendinle yeniden tanışırken bu yeni başlangıcında ayrıcalıklı bir konaklama için bizler İdeal ailesi olarak yanı başındayız.

            Özel İdeal Kız ve Erkek Yükseköğrenim Öğrenci Yurtları olarak bu sefer konuya orta yerinden bir giriş yapalım diyoruz. Herkes gibi olsak bizi biz yapan bir özelliğimiz kalmazdı öyle değil mi? Herkes kendine özeldir, bizleri farklı kılan da bu kendimize has oluşumuzdur.  Karakterlerimiz, mizacımız, olaylara bakış açımız, hayata açtığımız pencereler, mizah anlayışımız ve hatta zekâ alanlarımız… İşte tüm bu alanlarda / konularda sırf kendimiz olmaktan vazgeçmediğimiz için hayatımız boyunca birçok bedel öderiz. İnsanları tanıdıkça kimi zaman iyi ki onlar gibi değilim der ve kendimizi daha çok sever; kimi zaman da keşke onlar gibi olsam diye kendimizi yeriz. Hayatımızın tüm bu karmaşasının arasında, kendinize karşı dürüst biri olabiliyor musunuz?

            Sormuş olduğumuz soruya vereceğiniz cevap oldukça önemli çünkü “Herkes gibi olmak / olmamak beni mutlu ediyor.” dediğimiz anda aslında hayattan nasıl keyif alacağımızı, nasıl mutlu olacağımızı da öğrenmiş oluruz. Bize kalırsa bırakın herkes herkesleşsin, siz kendiniz gibi olmayı tercih edin! Farklı olmak her zaman olmasa da çoğu zaman herkes gibi olmaktan daha iyidir. Bulunduğunuz ortamda farklı görünen, ilgi çeken bir yanınız olduğunda insanların size kendinizi daha iyi hissettirdiğini görebilirsiniz. Çünkü herkes artık o kadar çok birbirine benziyor ki, ayrı olmak bir lütuf, hatta bu lütuf sıradanlıkta bile gizli olabilir. Unutmayın ki farklı olmak uçta yaşamak demek değildir.

            Şayet herkes gibi olmadığının farkındaysan bundan mutlu olmalısın. Günümüzde çok az insan kendisi gibi olmak istemektedir. Hatta isteyen çoğu kimse de; çevre baskısı, akran baskısı, kendi öz denetim baskıları ve benzeri nedenlerle kendisi gibi olamamaktadır. Özel İdeal Kız ve Erkek Yükseköğrenim Öğrenci Yurtları olarak söyleyebiliriz ki: “Kendiniz olabilmek, hayatınız boyunca kendinize verebileceğiniz en güzel mükâfattır.” Genlerimizde anne-babamız varken bile bazen onlar gibi olamıyoruz. Daha önce duydunuz mu ya da bir yerlerde denk geldiniz mi bilmiyoruz ama “her ruh kendine özel” diye bir söz var. Yaradılış olarak kimse kimseye benzemez, esasında zaten benzememelidir. Çünkü her insan bir ruh taşır ve az önce de söylediğimiz gibi her ruh özeldir. İnsanlar sahip oldukları bu özel ruhla başlı başına bir dünya, sadece kendine özel bir varlık. Herkesi de farklılıklarıyla kabul etmek gerekiyor. Nasıl ki kendimizi olduğumuz gibi kabul ettirmek istiyorsak, “Ne ben herkes gibi olabilirim, ne de herkes benim gibi olabilir.” diyerek, insanları da oldukları gibi kabul etmemiz gerekmektedir.

 

            Peki, bizler Özel İdeal Kız ve Erkek Yükseköğrenim Öğrenci Yurtları olarak seni nasıl hatırlayalım? Kimsin? Nasıl birisin? Nelerden hoşlanırsın? Yalnızlığına mı yoksa kalabalıklara mı düşkünsün? İnsanlarla konuşmaktan, birlikte bir şeyler yapmaktan hoşlanır mısın? Ne tür müzikler seversin? Hangi renk sana huzur veriyor? Hangi şarkıdan bıkmıyorsun? … İnsan hayatında, insanın kendi kendini bile tanıyabilmesi için ne çok soru var değil mi? Sahi, insan kendi kendisini bile yeteri kadar tanıyamazken, bir başkasının ona diğer yarı olması mümkün müdür? Sorunsuz bir hayata inanır mısın? İşte tüm bu soruların cevabını gel birlikte verelim. Yeni hayatında, kendinle de yeniden tanışmak için aşağıya bırakacağımız linke tıkla ve okumaya devam et! (:

https://www.idealyurtlari.com/haber/kendinle-yeniden-tanis

  • Yeni yazılarımızda görüşmek üzere, hoşça kalın! (:

TÜM SAYFALARI GÖR
Tumblr
Pinterest
LinkedIn
Reddit
WhatsApp
VK
Telegram