Online Kayıt

Ön kayıt formu ile kayıt ol, iletişime geçelim.

Kayıt Ol
ideal yurtları whatsapp

En İyi Ankara Dans Kursları Listesi 2023

En İyi Ankara Dans Kursları Listesi 2023 BLOG
ideal saat ikon 2023-05-18

En İyi Ankara Dans Kursları Listesi 2023

En İyi Ankara Dans Kursları Listesi 2023

Ankara dans kursları hem Ankara’da yaşayanlar için hem de şehre yeni gelen öğrenci ve çalışanlar için güzel bir hobi olabilir. İdeal Özel Öğrenci Yurtları olarak bünyemizde konaklayan her öğrencimiz için kültürel faaliyetlere önem veriyoruz. Bu sayede şehre yeni gelen öğrencilerimiz sıkılmıyor ve zamanlarını daha verimli geçirebiliyor.

Kültürel ve sosyal faaliyetlere oldukça önem veren bir kurum olarak siz değerli gençlerimizin sosyal hayatlarını önemsiyoruz. Bunun içinde hem yurt içerisinde hem de yurt dışında daha iyi olanaklara sahip olabilmeniz adına çeşitli etkinlikler düzenliyor ve bu erkinliklere katılımınızı sağlıyoruz. O halde Ankara’da yapılabilecek aktiviteler nelerdir? Ankara dans kursları hangileridir? Ankara düğün dansı kursu nedir? İşte detaylar…

Ankara Dans Kursları Listesi

İdeal Özel Öğrenci Yurtları olarak her öğrencimizin evinden uzakta konforlu bir yaşam sürmesi için birçok etkinlik düzenlemekteyiz. Gerek sosyal yaşamları gerekse de okul yaşamlarının daha iyi olabilmesi adına her zaman yanlarında olup gerekli faaliyetleri üstlenmekteyiz. Bu nedenle de kurumumuzun Ankara yurtları şubelerinde çeşitli etkinlikler düzenlemekteyiz. Bu etkinliklerden bazıları ise şöyledir:

 • Spor karşılaşmaları
 • Sinema Etkinlikleri
 • Konser ve Tiyatro gösterileri
 • Satranç Müsabakaları
 • Sosyal Faaliyetler

Ankara dans kursları, başkentin her noktasına yayılmış ve oldukça aktif bir şekilde faaliyet gösteren kurumlardır. Kültürel faaliyetler içerisinde oldukça zevkli ve renkli olan dans kursları birçok farklı öğrenciye de ev sahipliği yapmaktadır. Böylece öğrencilerin sosyal yaşamları daha kaliteli geçmektedir. Peki, Ankara dans kursları listesi nelerden oluşmaktadır? Ankara dans kursları isimleri nelerdir?

1 - Adım Sanat ve Dans Okulu

Evinizde uzakta yurtta yaşam olanaklarını daha kolaylaştırmak için sevdiğiniz hobilere yönelebilirsiniz. Bunlardan biri Ankara yetişkin dans kursları olabilir. Bu nedenle Ankara’da Yaşamkent’te yer alan Adım Sanat ve Dans Okulu’nu tercih edebilirsiniz. Birçok farklı dans türü ile öğrencilerine hizmet veren bir dans okulu Ankara’da kaliteli bir vakit geçirmenize yardımcı olabilir.

2 - Angora Dans Stüdyosu

Ankara Tunalı’da yer alan Angora Dans Stüdyosu, Ankara en iyi dans kursları arasında yer alabilir. Farklı dans türleriyle adından söz ettiren dans okulu, birçok başarılı organizasyona da ev sahipliği yapmıştır. Yeni bir dans öğrenmek ve kendinize kültürel bir faaliyet hediye etmek istiyorsanız Ankara dans kursları içerisinden birini tercih edebilirsiniz.

3 - Armoni Dans ve Müzik Akademi

Ankara dans kursları arasında yer alan Armoni Dans ve Müzik Akademi, yeni dans türleri öğrenmenize yardımcı olacaktır. Dikmen Ankara’da yer alan dans okulu, birçok üniversiteye de yakındır. Bu sayede derslerden arta kalan zamanlarınızı bu tarz kültürel faaliyetlerde değerlendirebilirsiniz. Daha detaylı bilgi için dans okulu hakkında bilgi alın ve kendinize uygun zamanlar yaratın.

4 - Atlas Sanat Okulu

Ankara Dans Stüdyosu içerisinde yer alan Atlas Sanat Okulu, Ankara İncek’te yer almaktadır. Birçok farklı dans türüyle dans severleri bir araya toplayan okul oldukça başarılı işlere imza atmaktadır. Hem modern hem de klasik dans severlerle başarılı işlere imza atan Ankara dans kursları, Ankara’ya yeni gelen öğrenciler tarafından da çok tercih edilen dans kursu arasında yer almaktadır.

5 - Crypto Dans Stüdyosu

Ankara modern dans kursları arasında yer alan Crypto, 2004 yılında faaliyet göstermeye başlamıştır. Yaklaşık 20 yıldır faaliyet gösteren okul her seferinde kendini geliştirmiş ve yenilemiştir. Başarılı bir dans öğretmek için öğrencilerine harika dersler veren okul ayrıca dansı sevdirmektedir. Öğrencilerinde uğrak adresi olmaya adaydır. Böylece Ankara dans kursları içerisinde oldukça kalabalık bir kadroya sahip olmaktadır.

6 – Mürüvvet Line Dance

Ümitköy Ankara’da yer alan Ankara dans kursları Hip Hop gibi farklı dans türlerine de yer vermektedir. Modern ve Klasik dansları bir araya toplayan okul, Ankara kız yurtları öğrencilerinin de tercihleri arasında yer almaktadır. İdeal Kız Öğrenci Yurtları bünyesinde yer alan her öğrencimiz için bu tarz kültürel faaliyetlerin sosyal hayatlarında önemli olduğuna inanıyoruz.

7 - Evrensel Sahne Sanat

Özgürlüğü ve ruhu tüm bedeninizde hissetmeniz için dansı sevdiren okul oldukça başarılı işlere imza atmaktadır. Ankara dans kursları Kızılay gibi merkezi bir konumda yer alarak herkesin kolaylıkla erişmesine de fayda sağlamaktadır. Bu sayede üniversite öğrencilerinin de tercihleri arasında yer almaktadır. Ankara’yı sevmek ve daha farklı bir gözle görmek için sizlerde dans etmeyi deneyebilirsiniz.

8 - Flex Dans ve Sanat Akademi

Birçok farklı dans türü ile hizmet veren dans okulu Ankara dans kursları içerisinde başarıyla yer almaktadır. Ankara erkek yurtları bünyesinde kalan öğrencilerinde tercih edebileceği okullar arasında yer alan dans okulu hem kız hem de erkek öğrencilerine oldukça güzel dans dersleri vermektedir. Detaylı bilgi ve ders saatleri için dans okulu ile iletişime geçebilirsiniz. Derslerden bazıları ise şöyledir:

 • Salsa
 • Bachata
 • Düğün Dansı
 • Arjantin Tango
 • Vals
 • Oryantal Dans
 • Bale

9 - HSM Hobi Sanat Merkezi

Ankara’nın çok merkezi bir konumunda yer alan HSM Hobi Sanat Merkezi dans sevenler için oldukça güzel faaliyetlerde bulunmaktadır. Konumu gereği ulaşımı oldukça rahat olsan Ankara dans kursları hemen hemen her kampüse yakındır. Bu sayede üniversite öğrencilerinin de tercihleri arasında yer almaktadır.

10 – Ankara Dans Kursları: Salsa Ankara Dans Akademisi

2011 yılından bu yana faaliyet gösteren dans okulu Bahçelivler’de yer almaktadır. 13 farklı branşta eğitim veren dans okulu başarılı Ankara dans kursları arasında yer almaktadır. Dans seven herkes için kapılarını açan okul, başarılı öğrenciler yetiştirmek için her daim genç ve dinamik olmaktadır. Salsa kursu ya da sosyal Latin dansları için tercih edebilirsiniz.

İdeal Özel Öğrenci Yurtları olarak sosyal faaliyetleri her daim yaşamınıza katmanızı öneriyoruz. Hem bu sayede yeni geldiğiniz bir şehre adapte olmakta zorluk yaşamamış olursunuz. Yurdumuzda kalan her öğrencimiz için evinden uzakta ev konforunu yaşatmayı hedefleyerek Ankara’daki hayatlarını daha konforlu bir hale getirmekteyiz. Bunun içinde tüm kültürel faaliyetlerde yanınızda olmayı hedefliyoruz. İşte bazı etkinliklerimiz:

Sağlıklı Yaşam-Spor Alanları

Yurdumuz içerisinde bulunan spor salonlarıyla sağlıklı yaşam avantajı

Sinema Salonu

16. ve 20. Şubelerimizde yer alan sinema salonlarıyla sinema izleme keyfi

Spor Müsabakaları

Yurtlar arası spor turnuvaları

Sosyal Tesis İmkânı

Yurdumuz içerisinde bulunan sosyal yaşam alanlarında kaliteli zaman geçirme imkânı

Kültürel Faaliyetler

Bilgi ve birikimlerinize yenilerini katmak için kültürel faaliyetler düzenliyoruz.

 

Yukarıdaki etkinliklerle birlikte Ankara’da faaliyet gösterebileceğiniz birçok farklı sosyal alan bulunmaktadır. Ayrıca Ankara dans kursları ücretsiz bir şekilde katılabilmeniz için Ankara Belediye dans kursları da siz değerli öğrencilerimiz için oldukça faydalı olacaktır.

 

TÜM SAYFALARI GÖR
Tumblr
Pinterest
LinkedIn
Reddit
WhatsApp
VK
Telegram