Online Kayıt

Ön kayıt formu ile kayıt ol, iletişime geçelim.

Kayıt Ol
ideal yurtları whatsapp

Ankara Emek Mahallesinde Yapılabilecek 8 Eğlenceli Aktivite

Ankara Emek Mahallesinde Yapılabilecek 8 Eğlenceli Aktivite BLOG
ideal saat ikon 2023-05-15

Ankara Emek Mahallesinde Yapılabilecek 8 Eğlenceli Aktivite

Ankara Emek Mahallesinde Yapılabilecek 8 Eğlenceli Aktivite

Ankara Emek Mahallesi ve çevresinde nereler gezilebilir? Emek mahallesinde yer alan eğlenceli aktiviteler nelerdir? Ankara’ya yeni gelmiş ve bulunduğunuz mevkide yer alan aktiviteleri bilmiyor olabilirsiniz. Başkentte yapabileceğiniz birçok aktivite bulunmaktadır. Bunlardan bazıları kültürel aktiviteler olabileceği gibi sosyal aktivitelerde oldukça fazladır. Bu sayede şehre yeni gelen öğrenciler gündelik yaşamlarında sıkılmamaktadır.

Özellikle öğrencilerin okuldan arta kalan zamanlarını daha eğlenceli geçirmek için gezebileceği birçok farklı alternatif bulunmaktadır. Üniversite öğrencilerinin stres atma ve eğlenme için tercih edeceği mekânlar oldukça fazladır. Özellikle Ankara Emek Mahallesi özelinde bir liste yapacak olursak aktiviteler şu şekilde sıralanabilir. Fakat öncelikle Ankara Emek Mahallesi hakkında kısa bir bilgi vermek önemlidir.

Ankara Emek Nereye Bağlı Bir Mahalledir?

Ankara Emek Mahallesi Ankara ilinin Çankaya ilçesine bağlıdır. Mahalle çevresinde önemli bakanlıklara ev sahipliği yapıldığından kamu binalarının yoğun olduğu bir bölgedir. Ankara’nın oldukça merkezi konumunda yer alan mahalle birçok önemli noktaya da ev sahipliği yapmaktadır. Bu sayede her kesimin uğradığı bir nokta olduğundan oldukça kalabalık bir mahalle özelliği taşımaktadır.

Ulaşım noktalarına yakınlığı ile bilinen Ankara Emek Mahallesi, üniversite öğrencileri tarafından da çok sevilmektedir. Kafe ve restoranlara yakınlığı ile bilinen mahalle emeklilerinde gözdesi konumundadır. Park ve bahçelerinin yanı sıra kalabalık sokaklarıyla da cezbedici bir konumda yer alan mahalle, Ankara’yı sevenler için oldukça gözde bir konumdadır. Peki, Ankara Emek Mahallesinde yapılabilecek aktiviteler nelerdir?

Ankara Emek Mahallesi Aktivite Yerleri Listesi

Üniversite hayatı elbette ki sadece derslerden ibaret değildir. Tüm gününü okulda geçiren öğrenciler, kafa dinlemek ve günün yorgunluğunu atabilmek için birbirinden değişik aktivite arayışına girebiliyor. Bu nedenle de sürekli aynı yerlere gitmek yerine daha farklı yerler görmek ve eğlenmek istemektedirler. Bu nedenle de öğrenci dostu olan her mekân öğrencilerin uğrak noktası olmaktadır.

Ankara Emek bölgesinde eğlenceli aktivitelerin yanı sıra birçok kültürel gezide yapabilirsiniz. İşte Emek mahallesinde yapabileceğiniz kültürel aktiviteler:

 • Anıtkabir ziyareti
 • Anadolu Medeniyetler Müzesi
 • Hacı Bayram Cami
 • Ankara Kalesi
 • Kocatepe Cami
 • 1. TBMM Kurtuluş Savaşı Müzesi
 • Eymir Gölü
 • Arslanhane Cami
 • Seğmenler Parkı
 • Ahlatlıbel Tesisleri Parkı
 • Agustus Tapınağı
 • Kuğulu Park
 • Mehmet Akif Ersoy Evi
 • Lozan Parkı
 • Zafer Parkı
 • Congresium Ankara
 • Jülien Sütunu
 • Botanik Parkı
 • İsmet İnönü Parkı
 • Yeni Cami
 • Suluhan Çarşısı
 • Ahmet Hamdi Akseki Cami
 • Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi
 • Doğramacızade Ali Sami Paşa Cami
 • MKE Sanayi ve Teknoloji Müzesi
 • Botanik Park
 • Çan Tiyatrosu
 • Galeri Soyut

Yukarıdaki yerleri kültürel ve tarihi bir gezi planı listenize ekleyebilirsiniz. Ankara Emek çok geniş bir alana yayıldığında bulunduğu konum itibariyle birçok önemli noktaya ev sahipliği yapmaktadır. Tüm bu aktivitelerin yanı sıra eğlenceli aktiviteler içinde birçok mekân bulunmaktadır.

Birçok kafe ve restorana ev sahipliği yapan mahalle, Ankara’nın merkezinde yer aldığından oldukça kalabalık bir yerdir. Bu sebeple de birçok farklı alternatif bulunmaktadır. Bu sayede her bütçeye hitap eden eğlence mekânları ile öğrenciler kendilerine uygun mekânları tercih ederek üniversite hayatlarına renk katabiliyor. İşte Ankara emek mahallesinde yer alan eğlenceli aktivite yerleri:

1 – Armada Alışveriş ve Ticaret Merkezi

Çankaya’da yer alan Armada alışveriş merkezi birçok markaya da ev sahipliği yapmaktadır. İçerisinde yer alan cafe ve restoranlar sayesinde eğlenceli vakit geçirebilir ya da bütçenize uygun alışveriş yapabilirsiniz. Oldukça merkezi bir konumda yer alan alışveriş merkezine ulaşım oldukça kolaydır.

Açılış Saati

 Sabah saat 10.00

Kapanış Saati

 Akşam saat: 22.00

Otopark Hizmeti

 Alışveriş merkezinin otopark hizmeti mevcuttur.

2 – Taurus AVM

Çankaya’da hizmet veren alışveriş merkezi hemen hemen herkesin uğrak bir noktasıdır. İçerisinde yer alan oyun alanları, mağazalar ve restoranlar sayesinde eğlenceli dakikalar geçirebilirsiniz. Ankara Emek bölgesine yakın bir bölgede yer alan alışveriş merkezine ulaşım oldukça kolaydır.

Açılış Saati

 Sabah 10.00

Kapanış Saati

 Akşam 22.00

Otopark Hizmeti

 Alışveriş merkezinin otopark hizmeti mevcuttur.

 

3 – Kızılay Meydanı

Kızılay Meydanı Ankara’nın merkezi konumundadır. Birçok mağaza, alışveriş merkezi ve restoranlara ev sahipliği yapan tarihi meydan, öğrencilerin uğrak noktasıdır. Konumu gereği her yere yakın olduğundan ulaşım oldukça kolaydır. Günü sıkılmadan kolaylıkla geçirebileceğiniz Kızılay Meydan’ı Ankara’nın en eğlenceli merkezlerinden biridir.

4 – Arjantin Caddesi

Ankara’nın en lüks ve ünlü caddelerinden biridir. Arjantin Caddesi Ankara Emek Mahallesi çevresinde yer almaktadır ve caddenin adı iki ülkenin dostluğu için Arjantin’dir. Özellikle hafta sonları oldukça kalabalık olmaktadır. Öğrenciler için biraz pahalı bir aktivite alanı olsa da Ankara’ya gelmişken gezebileceğiniz mekânlar listesine ekleyebilirsiniz.

5 – Emek Parkı

Emek parkı, emek kız yurdu ve çevresinde kalan öğrencilerin sıklıkla uğradığı bir parktır. Günün yorgunluğunu ve stresini atmak ve rahat bir nefes almak için emek Parkı’nı ziyaret edebilir ve kendinize harika bir doğa aktivitesi kazandırabilirsiniz.

6 – 7.Cadde

7. cadde diğer adıyla Aşkabat Caddesi, Ankara’nın Bahçelievler semtinde yer almaktadır. Birçok lüks mekâna ev sahipliği yapan cadde herkesin uğrak noktasıdır. Ankara Emek Mahallesi’nden kolaylıkla ulaşım sağlayabileceğiniz cadde Ankara yurtları ve birçok kampüse de yakındır. Dolu dolu bir hafta sonu etkinliği için Aşkabat Caddesini tercih ederek Ankara’da harika bir vakit geçirebilirsiniz.

7 – Cafe ve Restoranlar

Ankara Emek bölgesinde yer alan cafe ve restoranlar oldukça fazladır. Özellikle kebap türü restoranlar bir hayli fazladır. Her bütçeye uygun restoran ve cafe barındıran mahalle İdeal Yurtları Ankara kız yurtları ve Ankara erkek yurtları noktalarına da çok yakındır. Öğrencilerin hafta sonlarını rahatlıkla eğlenceli hale getirebilecek emek mahallesi emekliler tarafından da çok sevilmektedir.

8 – Ankara Emek Alışveriş Merkezleri

Ankara Emek bölgesine yakın birden fazla alışveriş merkezi bulunmaktadır. Bu merkezlere ulaşım oldukça kolay ve uygundur. İster kapalı isterseniz de açık mekânları tercih ederek günü eğlenceli hale getirebilirsiniz. Ayrıca kampüslere yakın olması sebebiyle de öğrencilerin uğrak noktası konumundadır.

TÜM SAYFALARI GÖR
Tumblr
Pinterest
LinkedIn
Reddit
WhatsApp
VK
Telegram