Online Kayıt

Ön kayıt formu ile kayıt ol, iletişime geçelim.

Kayıt Ol
ideal yurtları whatsapp

Öğrenci Yurdu Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Öğrenci Yurdu Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler BLOG
ideal saat ikon 2022-02-18

Öğrenci Yurdu Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Öğrenci Yurdu Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Merhaba sevgili arkadaşlar, daha önce de sizler için bu konuda birkaç blog yazısı yazmıştık. Öğrenci yurdu seçerken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir biliyor musunuz? İlk defa yurtta kalacak öğrencilerin dikkatle okuması gereken bu yazımızda daha önceden yurtta kalarak yurt yaşamını deneyimlemiş öğrencilerin hali hazırda bilgili olduğu birçok konuyu ele aldık.

  • Önceliğimiz Beslenme!

            Yurt yaşamının öncelikli problem konusu öğrencilerin birçoğunun yemek seçme alışkanlığı olup, akşam yemekleri yıllık ücrete tabii tutulduğu halde yurtta yemek yemiyor olmalarıdır. Yine de yurt tercihinizi yaparken hem yurt etrafındaki fastfood imkanlarını hem de yıllık ücrete tabii olmasa bile yurdunuzda akşam yemeği çıkıp çıkmadığını sormakta fayda var. Her zaman fastfood fiziksel ve ruhsal yaşam kaliteniz için asla sağlıklı olmayabilir. (:

  • Kirli Çamaşırlar(!)

            Gerek sağlığınız gerekse özeliniz olması nedeniyle çamaşırlarınızı rahatça yıkayabileceğiniz ve kurutabileceğiniz imkânların sunulup sunulmadığını yurt seçiminizi yaparken görevlilere sormakla kalmayıp bizzat görmek istediğinizi de kendilerine iletin. Ortak alanların da birçoğunu bu sayede gezmiş olursunuz. İçinize sinmemesi halinde bunu açıkça belirtebilir ya da sadece diğer yurtlara da bir fırsat tanımak istediğinizi belirtebilirsiniz.

  • Bir Odaya Sığabilmek…

            Siz ne kadar minimal olsanız da/olmasanız da yurt odalarına sığmak birçok öğrenci için zor bir süreçtir. Tek kişilik odada kalıyor olsanız dahi bu değişmez. Hele bir de minimal bir yaşamın yanından dahi geçmem diyorsanız, ranzalı odalardan kesinlikle uzak durmalısınız. (: Bunun yerine baza bulunan bir oda seçimi yapabilirsiniz ki altına eşyalarınızı koyabilesiniz. Siz bizce önceden ranza mı, baza mı? Tek kişilikte kalmak isteyenlerden mi yoksa birden fazla kişi iyi/eğlenceli olur diyenlerden misiniz bunu düşünün.

  • Her Şey Tamam.

            Birçok açıdan seçmiş olduğunuz yurt içinize sindiyse son olarak orada kalmış birisiyle görüşmeyi deneyin. Onun kişisel deneyimleri dışarıdan bakınca anlayabileceğinizden çok daha fazlasını sizlere söyleyecektir. Konya/Ankara/İstanbul kız yurtları Türkiye’nin dört bir yanından gelen öğrencilerin yaşamlarına uygun olarak tasarlanmış olsa da elbette herkesin kişisel zevkleri farklılık gösterebilmektedir. Bu farklılıklar bireylerin ufak dokunuşları ile ortadan kaldırılabilir. Kendinizi rahat hissedebileceğiniz ufak değişiklikler hakkında görevlilere danışabilir ve odanızda kendinize göre bir takım düzenlemeler yapabilirsiniz.

  • Bir Şeyler Mi Eksik?

            Bize göre odanıza girdiğiniz ilk anda gözünüze takılacak eksikliklerden birisi kapınızda yer alacak güzel bir yazı olabilir. Yurt odanızın kapısına renk ve desenlerle dolu güzel bir yazı yapıştırabilirsiniz, fakat bunu yaparken biraz dikkatli olmalı ve hem sizin hem de sizden sonrakilerin aynı kapıyı kullanacağını unutmamalısınız. (: Orası artık sizin eviniz ve evinizi en azından bir süre için sahiplenmelisiniz. Bizden size bir tavsiye daha; yurt odanızda uyumanız için gerekli olan yastık yer alıyor olabilir fakat siz birden fazla yastıkla yatmayı seviyorsanız yanınızda ekstradan birkaç yastık getirmeniz sanıyoruz bu yeni evinizi eskisine biraz daha yakınlaştıracaktır.

“Özel İdeal Kız ve Erkek Yükseköğrenim Öğrenci Yurtları olarak her duygunda seninleyiz!”

TÜM SAYFALARI GÖR
Tumblr
Pinterest
LinkedIn
Reddit
WhatsApp
VK
Telegram