Online Kayıt

Ön kayıt formu ile kayıt ol, iletişime geçelim.

Kayıt Ol
ideal yurtları whatsapp

Konya Erkek Öğrenci Yurtları

Konya Erkek Öğrenci Yurtları BLOG
ideal saat ikon 2020-01-01

Konya Erkek Öğrenci Yurtları

Konya Erkek Öğrenci Yurtları

KONYA ERKEK ÖĞRENCİ YURTLARI

Konya erkek öğrenci yurtlarında kalan öğrencilerimizden Özel İdeal Öğrenci Yurtlarına mesaj var; 2015 yılında Konya’ya geldiğimde her öğrencinin yaşadığı tatlı telaşa ben de dâhil olmuştum. Okul kaydımı tamamladıktan sonra İdeal Yurtları ile yollarım kesişti. İlk senemde 9. Şube de kaldım bu süreçte İdeal Yurtlarının sadece bir yurt olmadığını gerek çalışanlar olsun gerekse daha önceki senelerde kalan öğrencilerin yaklaşımları sayesinde İdeal Yurtlarının büyük bir aile olduğunun farkına vardım. Ailemden ve çevremden ilk uzak kaldığım zamanlarda İdeal ailesinin yapmış olduğu sosyal aktiviteler sayesinde yeni çevreme kolay adapte olmamı sağladı.

Okuluma yakın olması sebebi ile 23. Şubeye kayıt olduğumda aynı ortamı bulamamaktan çekinmiştim. Ancak İdeal Yurtlarının kocaman bir aile olduğunu unutmuştum. 23. Şubeye geldiğimde sanki yıllardır burada kaldığımı hissettim. Yani İdeal öyle büyük bir aile ki hangi şubede kaldığınızın hiçbir önemi yok. Her öğrencinin ideal ailesini tanımasını gerektiğini düşünüyorum.

Başta bize bu hizmetleri sunan Sayın Ahmet Baydar Bey’e her türlü sorunumuz ile ilgilenen Emel Şerife Hasçağan Hanım’a ve halkla ilişkiler sorumlumuz Rukiye Nadas Ablamıza ve tüm ideal personellerine ve ideal dergisi okurlarına selamlarımı ve teşekkürlerimi iletiyorum.

Konya erkek öğrenci yurtlarında kalan öğrencilerimizden Özel İdeal Öğrenci Yurtlarına mesaj var; İlk Konya’ya geldiğim zaman merak ediyordum bu şehirde nasıl yaşayabilirim, alışabilecek miyim diye karşıma İdeal Ailesi çıktı. Burada o kadar güzel insanlarla tanıştım ki yeri geldi ailem oldu, arkadaşım oldular ve benim bu şehire alışmam o kadar kolay oldu ki şimdide buradan giderken onları nasıl bırakacağım diye düşünmüyor değilim. Şuan benim 3 yılım bunun 2 yılını öğrenci temsilcisi olarak geçirdim. Her yılım o kadar dolu geçti ki buraya gelecek arkadaşlarıma, kardeşlerime sözüm sizde bu ailenin parçası olmalısınız. Başta Emel Ablam olmak üzere beni ideale katan Pınar Ablama ve ismini sayamadığım Ablalarım ve Abilerime çok teşekkür ediyorum.

 

Konya erkek öğrenci yurtlarında kalan öğrencilerimizden Özel İdeal Öğrenci Yurtlarına mesaj var; Yeni bir şehire, yeni bir hayata adım atmanın en zor yanı aileden uzak kalmaktır. Yıllar önce memleketimden Konya’ya gelerek bu duyguyla tanışmış oldum. Başlarda bu durumu üzücü bulsam da bununla baş etmeyi öğrendim. Çünkü yeni bir şehir bana yeni dostluklar, yeni kültürler, yeni deneyimler kazandırdı. Artık ikinci bir ailem vardı. Gerek yurt personeli gerek arkadaşlarım ailemin bir parçası oldu. İyi günümde kötü günümde hep onlarla yaşadım ve artık ailemle Konya’da son senem gelirken nasıl ailemden ayrılıyorum diye üzülüyorsam buradan giderken de aynı duyguları tekrar yaşayacağım.Vedalar üzücüdür. Konya erkek öğrenci yurtlarında yaşadığım o güzel zamanları çok özleyeceğim, bu sende de çok arkadaş çok anı biriktirdim. Dilerim ki İdeal ailesine yeni katılan aile fertleri de bu ailenin kıymetini bilir. Her zaman çok mutlu olmanız ve hedeflerinize ulaşmanız temennisiyle.

TÜM SAYFALARI GÖR
Tumblr
Pinterest
LinkedIn
Reddit
WhatsApp
VK
Telegram