Online Kayıt

Ön kayıt formu ile kayıt ol, iletişime geçelim.

Kayıt Ol
ideal yurtları whatsapp

Konya'da Gezilecek Yerler

Konya'da Gezilecek Yerler BLOG
ideal saat ikon 0000-00-00

Konya'da Gezilecek Yerler

Konya'da Gezilecek Yerler

Konya’nın görülmeye ve gezmeye değer bir şehir olduğunu düşünüyorsan, sana Konya'da gezilecek yerleri önermek isteriz. Konya, birbirinden eşsiz mekanları ile gezenleri büyük hayrete düşünüyor. Konya'da gezilecek yerleri İdeal Yurtları olarak sizin için derledik.

 

Mevlana Müzesi

Eskiden Mevlana’nın dergahı olarak bilinen Mevlana Müzesi, 1926 yılından beri faaliyet gösteriyor. İçinde bulunan türbeden dolayı da özel bir ilgili olduğu için iyi korunmuştur. Ücretsiz olmadan önce, bağlı bulunduğu Kültür Bakanlığı’na en çok gelir getiren ikinci müzeydi.

 

Konya Tropikal Kelebek Bahçesi

Konya ilinin Selçuklu ilçesinde yer almaktadır. Tropikal bir kelebek ve bitki evidir. 2015 yılında faaliyete geçmiştir. Türkiye’deki ilk kelebek koruma alanıdır. Soğuk ve yarı kurak geçen mevsimlerde bahçe, 26 derece sıcaklığı ve %80 nemde sabit tutulmaktadır. Çevre, 150'den fazla türe ait 20.000'den fazla tropikal bitkiye ve 45 türe ait yağmur ormanı habitatlarından binlerce tropikal kelebeğe yaşam alanı sağlar.

 

Konyanüma Panaroma 

2017 yılında Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılmıştır. Müze Hz. Mevlana’nın tüm hayatını anlatmaktadır. İki bölüm ve bir galeri alanından oluşan müzenin girişte avlu kısmı bulunmaktadır. Aynı zamanda burası ilk Sema’yı da işlemektedir.Bu bölüm neredeyse tüm müzeden daha önemli bir konudur. Aynı zamanda burada çekiç sesleri ve ilk Sema’nın oluşumundaki o ahenk insanlara dinletilmekte ve o an yaşatılmaktadır

 

Konya Bilim Merkezi

Konya Bilim Merkezi, TÜBİTAK desteğiyle projelendirilmiş ve 2014 yılında faliyete geçmiştir. Bir teknoloji ve bilim merkezidir. Burası; açık hava sergileri, tematik sergiler, gözlem ve seyir kulesi, gezegen evi, konferans salonları, laboratuvarlar ve kütüphanesi ile geniş alana yayılmıştır. Giriş ücretlidir.

 

Atatürk Evi Müzesi

Tarih kokan Atatürk’ün 2 katlı evi 1912 yılında inşa edilmiştir. Bu ev 1928 yılında Konyalıların Atatürk’e vermiş olduğu bir armağandır. 1940’tan 1963 yılına kadar Vali Konağı olarak kullanılan bina 17 Aralık 1964 günü Atatürk Evi Kültür Müzesi adıyla ziyarete açılmıştır. Bu ziyarette Atatürk’e ait bazı eşyaları ve evde kullanılan eşyaları görebilirsin. Ayrıca panolarda cumhuriyet döneminde Konya da işlenmiştir.

 

Bu yazımızda Konya’da bulunan ve çok fazla ziyaretçi alan 5 mekanı sizler için önerdik. Özel İdeal Yurtları öğrencilerimizin de bu mekanları ziyaret etmelerini şiddetle tavsiye ederiz.

 

Eğer Konya'da öğrenciysen ve nezih bir öğrenci yurdunda kalmayı planlıyorsan; Konya kız öğrenci yurtlarımızı ve Konya erkek öğrenci yurtlarımızı inceleyebilirsiniz. Yurtlarımız hakkında hızlı bilgi almak isterseniz bize ulaşın.

TÜM SAYFALARI GÖR
Tumblr
Pinterest
LinkedIn
Reddit
WhatsApp
VK
Telegram