Online Kayıt

Ön kayıt formu ile kayıt ol, iletişime geçelim.

Kayıt Ol
ideal yurtları whatsapp

Kız Öğrenci Yurdu

Kız Öğrenci Yurdu BLOG
ideal saat ikon 2021-03-29

Kız Öğrenci Yurdu

Kız Öğrenci Yurdu

Üniversite öğrenimini tamamlamak için yurt tercih eden kız öğrencilerimizin en doğru tercihi olan kız öğrenci yurdu sektöründe lider marka olan İdeal Öğrenci Yurtları yeni bir döneme dolu dolu başladılar. Konya ya yabancı olan öğrencilerimizin ilk durakları Konya gezisi oldu. Konya yı tanıyan öğrencilerimiz Tropikal Kelebekler Bahçesi, Sille, Akyokuş, Meram Bağları, Mevlana Müze ve Türbesini, Kütüphaneleri, Konya’nın köklü müzelerini, Japon Parkını, Ecdat Bahçesini, 80 Binde Devri Alem parkını, Sille Köyü ve barajını gezdiler.

Kız öğrenci yurdu içinde en sosyal yurt olan İdeal ailesi ikinci faaliyetlerini her şubelerinde moral gecesi ve tanışma toplantıları yaparak döneme enerjik başladılar. Yapılan moral gecelerinde anlı müzik eşliğinde doyasıya eğlenen öğrencilerimize kısır ikram edildi. Gecenin sonuna doğru Yönetim Kurulu Başkanımız sayın Ahmet Baydar öğrencilerimizle tanışarak, yurt kurallarından bahsetti. Kız öğrenci yurdu olan İdeal Öğrenci Yurtlarında geziler, faaliyetler bunlarla bitmiyor elbette. Bir diğer faaliyetlerimiz ise Ankara gezisi oldu. Konya öğrencilerimizle sabahın erken saatlerinde başlayan yolculuğumuz Ankara’yı baştan aşağı, şehrin her yerini karış karış gezerek eğlenceli bir yolculuğu daha geride bıraktık. Ankara gezimizde önceliğimiz 10 Kasım sebebi ile Atamızı ziyaret için gidilen Anıtkabir oldu. Atamızı ziyaret ettikten sonra Ankara şubemizdeki yurt müdürümüzün rehberliği ile oldukça iyi vakit geçiren öğrencilerimizin günün sonundaki yorgunlukları tatlı bir yorgunluğa dönüştü.

Kız öğrenci yurtlarımızda yapılan bir diğer etkinliğimiz ise eğlenceli ve sağlıklı bir yaşam için zumba geceleri düzelendi. Profosyonel eğitmenle birlikte yapılan zumba seanslarımızda öğrencilerimiz oldukça memnun bir şekilde etkinliğe büyük bir katılım gösterdiler. Sağlıklı bir yaşam isteyen kızlarımız zumba seanslarımızda sporun bir parçası haline gelerek eğlenceli dakikalar yaşadılar.

Kız öğrenci yurdu devi İdeal ailesinde Kızılay kan bağışı da yapıldı. Bilinçli bir nesil ile 1 kan 3 can sloganı ile tüm Konya şubelerinden katılımı oldukça fazla olan kan bağışında öğrencilerimiz büyük bir istekle ve mutlulukla kan verdiler. Kan bağışı sonunda öğrencilerimize Sayın Yönetim Kurulu Başkanımız Ahmet Baydar imzalı kitaplar hediye edildi. Kan bağışı etkinliğimize öğrencilerimizden ve personellerimizden ilgi oldukça yoğundu.

Üniversite öğrencisi yemekleri arasında yerini hala zirvede tutmayı başaran spagetti İdeal Öğrenci Yurtları şubelerimizde düzenlenerek öğrencilerimizin damaklarında tatlı bir tat bırakırken, yüzlerindeki tebessüm olmayı da başardı. İdeal Öğrenci Yurtları olarak spora verdiğimiz önemi anlatmaya zaten gerek duymuyoruz. Sporla özdeşlemiş, sporla bütünlenmiş bir toplum isteyen İdeal ailesinde önce tavla sonra satranç turnuvasında öğrencilerimiz kıyasıya kapıştılar.  Şubesine kupayı götürmek isteyen öğrencilerimiz karşısındaki rakibini alt etmek için bütün gücüyle yarıştılar. Kupasını kazanan öğrencilerimizin yüzündeki mutluluk görülmeye değerdi.

Düzenlenen Kapadokya gezisi ile dönemin sonuna yaklaşan öğrencilerimize büyük bir moral kaynağı olan gezimizde Kapadokya’nın muhteşem yerlerini keşfettiler. Doğa harikası olan Kapadokya’nın görülmeye değer güzellikleri öğrencilerimizi mutlu etmeyi başarırken, mutlu ve güzel anlar yaşamalarına sebep oldu. Geziden oldukça memnun bir şekilde ayrılan öğrencilerimiz gezi için teşekkür dileklerini sunmayı da ihmal etmediler.

Gördüğünüz gibi kız öğrenci yurdu denildiğinde akla ilk gelen marka olan İdeal Öğrenci Yurtlarında ne etkinlik, ne faaliyet bitmek bilmiyor. Bütün bir yıl boyunca gezilerden gezilere, etkinliklerden etkinliklere dolu dolu bir yıl geçiren İdeal öğrenci yurtlarında memnuniyet ve tebessüm de hiç eksik olmuyor. Yapılan her etkinlik de, her faaliyet de öğrencilerimizin yoğun ilgi göstermesi elbette ki hoşumuza gidiyor ve bu sebeple de her etkinlik de, her faaliyet de öğrencilerimizi memnun etmeye çalışarak, ilgi ve seçimlerini göz önünde bulundurarak seçimler yapmaya çalışıyoruz. Tek amacı kız öğrenci yurdu seçenekleri arasında gerek öğrencilerinin gerekse velilerinin memnuniyet ve takdirini kazanmak ki bunu da 25 yıldır fazlasıyla yapmayı başarmıştır. Hala da bu uğurda canla başla çalışarak memnuniyet standartlarını artırmaktadır. Yaptığı her faaliyet de, her etkinlik de öğrencilerinin mutlu olduğunu görmenin vermiş olduğu mutluluk İdeal ailesi olarak paha biçilemez bir mutluluk oluyor elbette ki bizler için de. Düzenlenecek faaliyet ve etkinlikler de biliyoruz ki her zaman ki gibi öğrencimizden ilgi ve rağbet oldukça fazla olacak. Sabırsızlıkla ve merakla daha ne olacak diye düşünen öğrencilerimizi dopdolu bir yıl bekliyor. Kız öğrenci yurdu seçenekleri arasında en sosyal faaliyetlere ve en sosyal etkinliklere imza atan İdeal Öğrenci Yurtları Kız yurdu seçenekleri arasında en sosyal yurt olduğunu artık iddia etmiyor, gözler önüne koyuyoruz. Kız öğrenci yurdu devi İdeal Öğrenci Yurtlarında öğrencilerimizin her türlü ihtiyaçlarına cevap veren bir yurt olmayı başarmıştır. 25 yıllık köklü deneyim ve tecrübesiyle öğrencilerin ve velilerin memnuniyet ve takdirini kazanmıştır. Kendimize kaliteyi ilke edinerek sizlere; konforu, rahatı, özgürlüğü, sosyalliği, güvenliği vb. daha birçok imkanla kendimizi hep bir adım daha ileriye taşıdık. Yurtlarımızda kaldığınız süre zarfında sizlere verilen fiyatın dışında yurtlarımızda bulunan imkanlardan yararlanabilmek için sizlerden asla ek bir ücret talep edilmeksizin istediğiniz zaman kullanabilmektesiniz. Ücretsiz ring servisimiz, ücretsiz internet hizmetimizde sizlerden asla ek bir ücret talep edilmez. Ailenizin bütçesini zorlamayarak, cüzi miktarlar ile yurtlarımızda kalabilmeniz mümkündür. Sizleri yurtlarımızda avantajlarla dolu fırsatlar beklemektedir. Sizler yurtlarımızda kaldığınız süre zarfında diğer yurtlar ile aramızdaki sosyal ve kültürel farkları çok açık bir şekilde fark edebileceksiniz sosyal bir üniversite hayatının kapısını aralayacaksınız. Yurtlarımız ve personellerimiz ile sizlere 25 yılı aşkın bir süredir hizmet vermekteyiz. İdeal bünyesinde olan öğrencimiz bizim için oldukça değerlidir. Sende İdeal yaşamı bulmak istiyorsan seni de aramıza bekleriz. Üniversite öğrencisi olmanın tüm zorluklarını İdeal gezi ve faaliyetleri ile eğlenceye dönüştürecek ve İdeal yurt ortamının tadını ve konforunu yaşayacaksınız.

TÜM SAYFALARI GÖR
Tumblr
Pinterest
LinkedIn
Reddit
WhatsApp
VK
Telegram