Online Kayıt

Ön kayıt formu ile kayıt ol, iletişime geçelim.

Kayıt Ol
ideal yurtları whatsapp

İdeal Öğrenci Yurtları, İçerik Üretme Yolunda Seninle!

İdeal Öğrenci Yurtları, İçerik Üretme Yolunda Seninle! BLOG
ideal saat ikon 2022-01-11

İdeal Öğrenci Yurtları, İçerik Üretme Yolunda Seninle!

İdeal Öğrenci Yurtları, İçerik Üretme Yolunda Seninle!

Sen de bir blog açmaya karar verdiysen, doğru yerdesin!

            Özel İdeal Kız ve Erkek Yükseköğrenim Öğrenci Yurtları olarak sizler için blog yazısı örnekleri üzerine belirli konuları ele aldığımız bu yazımızı sonuna kadar okuyacak mısınız bilmiyoruz ama umarım okursunuz. Böyle bir endişemiz mevcut çünkü istatistiklere göre web kullanıcıları genelde sosyal platformlarda paylaşılan yazılı içeriklerin tamamını okumuyor. İnsanların internetteki yazılı içeriklerin tamamını okumamasının birçok sebebi var. Bu sebeplerin en kayda değer olanı ise genel olarak internetin bir türlü odaklanmaya izin vermeyen yapısı olarak bilinmektedir. Bunun dışında alt sebepler de vardır elbette; içeriklerin haddinden fazla uzun olması, sormuş olduğunuz sorudan apayrı bilgiler içermesi, yazıda kullanılan üslup ya da sadece ilgi çekici bir şekilde sunulmamış olması gibi… Bu konuda bizleri haksız çıkarmanızı umuyoruz. (:

             Açıkçası, biz yazarların bu konuda yapabileceği çok da bir şey yok. Bir yandan basım kitaplarla yarışırken diğer bir yandan basım kitaplara yöneldiğimizde güncellikten uzaklaşacak ve sosyal ağlardaki ilgi çekiciliğimizi yitireceğiz. Bu yüzden, amacımız alanımızda en iyi işleri ortaya koyabilmek. Bir yazarın her iki tarafta da aynı şekilde varlığını sürdürebilmesi ise neredeyse imkânsız. Söylemek isteriz ki, bir kitapçının rafında olmak değil de güncel bilgiler vermek, günübirlik yazılar yazmak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Hem tüm bu ilerlemenin sonunda blogunuzu kitaba çevirebilmek gibi bir artınız da olacaktır.  Unutmayın ki, işlerinizin niteliğini okuyucularınızla kurduğunuz iletişimin gücü belirler. O yüzden bu yazımızda, “İnsanların okumak isteyeceği bir blog yazısı nasıl yazılır?” “Blog yazısı yazarken göz önünde bulundurmanız gereken önemli unsurlar nelerdir?” gibi sorularınızı cevaplamaya çalışacağız. Yazımız her ne kadar çevrimiçi içerikler üzerine olsa da vereceğimiz ipuçlarını ve önerileri her tür içerikte rahatça kullanabilirsiniz.

Ulaşmak istediğiniz hedef kitleyi tanımlamak, hitap ettiğiniz herkesin okumak isteyeceği bir blog yazısı yazma yolundaki ilk adımınız olmalıdır.

            Öncelikle maalesef bu yazı içerisinde sizin kendi hedef kitlenizin bir analizini yapamıyoruz fakat şunu söylemeliyiz ki; eğer hedefiniz “herkes” ise, yani işletmenize bir hedef kitle belirlemediyseniz, girişiminizin başarısızlıkla sonuçlanma ihtimali oldukça yüksektir. Uluslararası haber sitelerinin dahi hedef kitleleri mevcuttur. Hatta bu, gazete boyutlarına bile yansımaktadır. Siz de web sitenizde yayınlamayı düşündüğünüz blog yazısı örneklerinde potansiyel okuyucu kitlenizi belirleyerek işe koyulabilirsiniz. Potansiyel okuyucu kitlenizi belirlemek için aşağıdaki soruları kullanabilirsiniz.

Okuyucularınızın demografik dağılımı nedir?

Hedef kitlenizin aktif olduğu sektör ve iş alanları nelerdir?

Potansiyel okuyucularınızın, yani hedef kitlenizin ilgi alanları nelerdir?

Yazacağınız blog yazısıyla onların ne tür ihtiyaçlarına cevap verebiliyorsunuz?

             Eğer henüz bu işe girişmediyseniz ya da bir girişiminiz var ama fazla okuyucunuz yoksa Özel İdeal Kız ve Erkek Yükseköğrenim Öğrenci Yurtları olarak bu soruları zamana yayıp dikkatlice okumanızı ve cevaplamanızı tavsiye ederiz. Bu noktada, bir okuyucu profili oluşturmanız gerekebilir. Okuyucu profilleri oluşturarak kitlenizin farklı kısımlarını mercek altına alabilir ve kitlenizi buna göre yavaş yavaş genişletebilirsiniz. Oluşturduğunuz okuyucu profilleri aynı zamanda sizler için müşteri potansiyelli insanlar olacak ve size çevrimiçi pazarlamanın her alanında yardımcı olacaklardır. Şayet İdeal Öğrenci Yurtları ekibi olarak bizim yazılarımızı incelemek isterseniz; www.idealyurtlari.com adresinden haberler butonundan blog yazılarımıza erişebilirsiniz. Biz sizler için bir kolay link de buraya bırakalım. 

https://www.idealyurtlari.com/haberler/blog

“Sağlıkla, başarılarla dolu bir öğrencilik hayatı dileriz! Umuyoruz ki hayatının bir yerlerinde bizler de hatıraların arasında en güzel şekilde yer alırız…” İdeal Ailesi

TÜM SAYFALARI GÖR
Tumblr
Pinterest
LinkedIn
Reddit
WhatsApp
VK
Telegram