Online Kayıt

Ön kayıt formu ile kayıt ol, iletişime geçelim.

Kayıt Ol
ideal yurtları whatsapp

İdeal Ders Çalışma Ortamı Nasıl Olmalı?

İdeal Ders Çalışma Ortamı Nasıl Olmalı? BLOG
ideal saat ikon 0000-00-00

İdeal Ders Çalışma Ortamı Nasıl Olmalı?

İdeal Ders Çalışma Ortamı Nasıl Olmalı?

Verimli ders çalışmak bazı öğrenciler için çok kolay olsa da bazıları için bu hiç de kolay bi iş değildir. İdeal ders çalışma ortamı nasıl olmalı diye soranlara faydalı olacak birkaç öneriyi sizinle paylaşmak isteriz. 

Bölümünde başarılı olmak istiyorsan bu yazıyı dikkatlice okumanı öneririz. Öncelikle başarılı bir öğrencilik hayatı için etkili bir ders çalışma yöntemi geliştirmen gerektiğini bilmelisin. Ders çalışırken bir türlü odaklanamıyorsan ya da henüz kendi etkili öğrenme yöntemini keşfedememişsen, bu yazıda ideal çalışma ortamını oluşturmak için bazı önerilerde bulunacağız.

1. Hedeflerini ve çalışma planını belirle.

Öncelikle hangi ders ve konuları çalışacağını önceden planlamalısın ve çalışma programını oluşturmalısın. Bu çalışma sonucunda öğrenmeyi hedeflediğin konuları belirlemelisin. Hazırladığın çalışma programına göre hedeflerini koyduğun zaman daha verimli bir çalışma yaptığının fark edeceksin.

2. Ders çalışma alanını hazırla. 

Evde yaşıyorsan ayrı bir çalışma odası yapmak iyi bir fikir olacaktır. Eğer yurtta kalıyorsan ve ayrı bir odan yoksa odanda bir köşe, yaşadığın yurdun etüt/ders çalışma odası veya kullanabileceğin bir kütüphaneye gitmeyi seçebilirsin. 
Oturduğun sandalyenin rahat olması bile senin verimliliğini etkiler. Bu yüzden rahat bir sandalye seçmek avantajlı olacaktır. 
Çalışma alanının yeterince aydınlık olduğundan emin olun zira yetersiz veya göz yoran kötü bir ışık size yardım etmeyecek.

3. Dikkatini dağıtacak şeylerden kurtul.

Eğer araştırma yapmayacağın bir konu veya ders ise laptop ve telefonunu kesinlikle çalışma alanının uzağında tutmalısın. Hiç bitmeyen bildirimler dikkatini dağıtacak ve  ders çalışmayı bırakmak için sana makul sebepler oluşturacaklar. Bunun olmasına izin vermemelisin. İhtiyaç duymadığın elektronik cihazlardan kurtulduktan sonra bulunduğun ortamda gürültü seviyesinde çok varsa ve bu ses odaklanmanı engelliyorsa bu seslerden de kurtulmalısın. ortamdaki insanlardan sessiz olmalarını rica edebilirsin veya daha sessiz bir ortama geçebilir.


Unutmayın, iyi hazırlanmış bir ders çalışma alanı motivasyonunu yükseltecek önemli bir faktördür. Tüm özel erkek öğrenci yurtlarımızda son derece rahat çalışma salonlarımızda verimli ders çalışma ortamına sahip olabilirsiniz. 

Konya’da okuyanlar için; Konya özel kız öğrenci yurtlarımız ve Konya özel erkek öğrenci yurtlarımızda kalmayı tercih edebilirler. 

Ankara’da okuyanlar için; Ankara özel kız öğrenci yurtlarımız ve Ankara özel erkek öğrenci yurtlarımız hizmetinizdedir.

İstanbul’da okuyanlar için; İstanbul kız öğrenci yurtlarımızda gönül rahatlığıyla kalabilirsiniz.

 Artık ideal çalışma ortamını oluşturabilir ve etkili bir ders çalışması yapabilirsin. Haydi öğrenme zamanı!

TÜM SAYFALARI GÖR
Tumblr
Pinterest
LinkedIn
Reddit
WhatsApp
VK
Telegram