Online Kayıt

Ön kayıt formu ile kayıt ol, iletişime geçelim.

Kayıt Ol
ideal yurtları whatsapp

Gerçekten kolay mı acaba?

Gerçekten kolay mı acaba? BLOG
ideal saat ikon 2021-04-15

Gerçekten kolay mı acaba?

Gerçekten kolay mı acaba?

Hepimiz üniversite hayali kurarız. Hangimiz istemez prestijli bir üniversitede, güzel bir şehirde, hayalini kurduğu bölümü okumayı? Mesela öğrenci şehri olan Eskişehir’de ya da herkesin hayallerini süsleyen İstanbul’da okumayı… Üniversite sınavına girilir, büyük bir heyecan ile sonuçlar beklenir ve tabii ki beklenen mutlu son… Sonuçlar açıklanır ve tercih zamanı… Ve kafamızda bir sürü soru işaretleri belirir… Peki şimdi ne yapacağız?

-Öncelikle sizin için hangisinin daha önemli olduğuna karar verin: OKUL, ŞEHİR, BÖLÜM ?

Bahsettiklerim arasında sizin için “kesinlikle bu” dediğiniz kriterin hangisi olduğunu bir düşünün. Hayal ettiğin şehirde ve üniversite de herhangi bir bölümü okumak mı? Yoksa hayallerini süsleyen bölümü nerede olursa olsun okumak mı? Her biri hayatında köklü değişikler yapacak ve hayatına çok şey katacaktır şüphesiz.  Bu yeni hayata uyum sağlamak oldukça zordur.

 Üniversite Hayatı – Uyum sağlamak için neler yapılmalı?

  1. Arkadaş ortamı

Yeni hayatını kurarken en önemli şey arkadaşlardır. Ailenden uzakta olduğun için kuracağın arkadaşlıklar hayli önemlidir. Her başın sıkıştığında en yakınında onlar olacağı için ve büyük ihtimalle birlikte yıllar geçireceğiniz için seçerken dikkatli olmalısınız. Üniversitede kurulan arkadaşlıklar genelde menfaat üzerine kurulur, bunu unutmayın. Sizinle ders notları için, öğrenci eviniz ve buna benzer şeyler için arkadaşlık kurmak isteyenler olacaktır. Bu gibi durumlarda yapmanız gerekeni biliyorsunuz. Oradan hemen uzaklaşın. Daha çok sizi anlayan, oradaki anlarınızı ve anılarınızı güzelleştiren insanlarla arkadaşlık kurun. Durup kendinize bir sorun: “Ben bu insanla okul bittikten sonra, aradan yıllar geçse de görüşür müyüm?” Yani arkadaşınızın anlık olup olmadığına karar verin… Unutmayın ki: Menfaatleri bitene kadar yanınızda kalanlardan gerçek dost olmaz! Ankara yurt fiyatları kız olarak da bizler sizlerin daha rahat arkadaş ortamı oluşturabilmeniz için uğraşıyoruz. Yurdumuzda birden fazla yerden gelerek sizler gibi üniversite öğrenimini tamamlamak için gelen arkadaşlarınızla aynı ortamı hatta aynı odayı paylaşarak daha rahat arkadaş bulmanızı yardımcı oluyoruz.

2) Ev mi, Yurt mu?

Muhtemelen ilk yılınızda çevreniz olmadığı için ev değil de mecburen yurt tercih edeceksiniz. KKi bu da sizin için çok daha doğru bir tercih olacaktır.  Yurtta iki seçeneğiniz vardır. Bunlardan ilki özel yurt, diğeri ise devlet yurtları. Devlet yurtları fiyat açısından daha uygun gelebilir fakat kalabalık olmasından ötürü özel yurtları tercih edebilirsiniz. İşte  Özel yurtta denildiği takdirde sizler için Ankara yurt fiyatları kız olarak en uygun fiyat seçeneklerini kaliteyle birleştirerek uygun ve ekonomik fiyatlarla sizlere sunuyoruz. Ankara yurt fiyatları olarak gerek ailelerinizin gerekse siz değerli öğrencilerimizin rahatı ve konforu için uygun ve ekonomik fiyatlarla 25 yıldır kalitenin adını değil kendisini sizlere yaşatıyoruz.  Oda arkadaşınızı seçebildiğiniz için şanslısınız ve özellikle yurdun okula yakınlığına ve yemeklerine dikkat edilmelidir. Bu noktada İdeal Öğrenci Yurtları sizleri asla üzmeyip şehir merkezine yakın birden fazla şubeleri ile, üniversitelere yakınlığı ve ücretsiz ring servisleriyle sizlere rahat ve konforlu bir üniversite ulaşımı sunmaktadır. Her sabah ücretsiz açık büfe olarak sunduğu sabah kahvaltıları ile yurt binalarında bulunan kafeteryalarında çıkan sıcak ev yemekleri ile, anne yemeklerini aratmayacak lezzet de ev yemekleri sunuyoruz.  Yurt mu ev mi ikilemine gelirsek evin sorumluluğu fazla olsa da rahatlık açısından evi bir düşünebilirsiniz Fakat sonrasında karşılaşacağınız sorunlardan dolayı en doğru tercih sizler için yurt ortamı olmalıdır. Doğru tercih yurt olacak evet ama yurt tercihinde de en doğru tercih sizler için Özel İdeal Yurtları olmalı. Sizlerin yurt denilince akıllarına gelen sektör lideri bir kurum olan Özel İdeal Öğrenci Yurtlarıyla Ankara yurt fiyatları kız olarak sektöre adını altın harflerle yazdırmayı başarmış bir kurum olduğumuz için kendimizle gurur duyuyoruz. Bu haklı gururumuzun altında elbette ki 25 yıldır bünyemizde misafir ettiğimiz öğrencilerimizin memnuniyetleri yer almaktadır.

3) Meşgul olabileceğiniz aktiviteler bulun

Ne kadar boş vaktiniz olursa o kadar sıkılır ve o kadar gitmek isteyebilirsiniz o şehirden. Bu sebeple kendinize ilgi alanınıza göre uğraşacak bir şeyler bulun. Örneğin bölümünüzün kulübü olabilir ya da ilgi duyduğunuz başka bir alanın kulübüne üye olup faaliyette bulunabilirsiniz. Bölümünüz ile ilgili kurs ve ya seminerlere katılabilir, okuldan sonraki iş hayatınız için yatırım yapabilirsiniz. Gönüllülük esaslı etkinlik ve faaliyetler bulunun. Hem siz hem de yardım ettiğiniz insanlar çok mutlu olacaktır. İdeal Yurtları olarak öğrenci kulüplerimizde hoş vakit geçirebilir, yıl içinde yapacağımız sosyal ve kültürel faaliyetlerimizle eğlenceli ve hoş vakit geçirebilir, sosyal bir çevrede olarak, yeni arkadaş çevresi edinecek, sosyal ve kültürel anlamda kendinizi geliştirebilir, yeni şeyler öğrenebilirsiniz. Ankara yurt fiyatları kız olarak yurt sektöründe en sosyal, en kültürel yurt olduğumuzu ispatladık.

4) Kendi harçlığınızı kazanmak

Yaşadığınız şehirde derslerinizi etkilemeyecek şekilde part-time bir iş bulup hem para kazanıp hem de boş vakitlerinizi değerlendirebilirsiniz. Aileniz size aylık belli bir para gönderse bile bu şekilde yaparak kişisel giderlerinizi karşılayabilirsiniz. Hem de kendi ayaklarınız üstünde durmanıza katkı sağlamış olacaksınız.

5) Ve son olarak ders çalışmak

Tüm bu yoğunluk arasında derslerini kesinlikle arka plana atmamalısın. Daha sonra toparlaması çok zor oluyor. Tecrübeyle sabittir! Ev ve ya yurt ortamında çalışamıyorsan eğer üniversitenin kütüphanesini kullanarak sessiz bir ortamda verimli bir çalışma gerçekleştirebilirsin… Yurtlarımızda bulunan çalışma ortamında çok daha rahat ve sessiz bir şekilde ders çalışabileceksiniz. Ankara yurt fiyatları kız olarak sizler için A dan Z ye her şeyi düşünüp tasarladık. Sizlerin mutluluğu için elimizden gelenin fazlasını yapıyoruz. Ankara yurt fiyatları kız olarak üniversiteye dair birkaç minik tavsiyelerle üniversite hayatınızın bir parçası olalım. Ailemize sizlerin de katılımıyla üniversite hayatınızı çok daha kolay bir hale beraber getirelim.

TÜM SAYFALARI GÖR
Tumblr
Pinterest
LinkedIn
Reddit
WhatsApp
VK
Telegram