Online Kayıt

Ön kayıt formu ile kayıt ol, iletişime geçelim.

Kayıt Ol
ideal yurtları whatsapp

Ankara'da Üniversite Okumak İçin 5 Neden

Ankara'da Üniversite Okumak İçin 5 Neden BLOG
ideal saat ikon 0000-00-00

Ankara'da Üniversite Okumak İçin 5 Neden

Ankara'da Üniversite Okumak İçin 5 Neden

İstediğin bölüm / üniversite Ankara’da mı? Ankara’da bir üniversite kazandın ve bu şehirde öğrenci olarak yaşamak hakkında daha fazla bilgi edinmek mi istiyorsun? Öğrenci şehrine hoşgeldin! Çünkü Ankara'da üniversite okumak için 5 güzel neden var…

Ankara’da üniversite okumak ve öğrenci olarak yaşamanın birçok avantajı var. Bunlardan birkaçına kısaca değinmek isteriz.

1. Zengin demografisi vardır, her insana kucak açar.
Ankara, çok farklı şehirlerden ve kültürlerden insanların yaşadığı bir şehir olduğu için insanların hoşgörü ve saygı içinde yaşadığını söyleyebiliriz. Ankara’da herkes kafa dengi insan bulabilir ve iyi arkadaşlıklar kurabilir. Ayrıca dünyanın her tarafından Ankara’ya eğitim amaçlı gelen yabancı öğrenciler de şehre ayrı bir güzellik katıyor.

2. Sosyal hayatı ve eğlenceyi seven bir şehirdir.
Ankara insanları kültür, sanat ve sosyal aktivitelere oldukça önem verir. Park kültürü yaygındır. Bazı popüler parkları; Seğmenler Parkı, Kuğulu Park, Gençlik Parkı olarak sayabiliriz. Bazı meşhur caddeleri ise Tunalı Hilmi, Yüksel, Bestekâr, 7. Cadde’dir. Bu caddeler sosyalleşmek için ziyaret edilen ilk adreslerdendir. Bu caddelerde çeşitli aktiviteler yaparak arkadaşlarınızla keyifli vakit geçirebilirsiniz. Eğer eğlenmesini biliyorsan bu şehirde sıkılmak neredeyse imkansızdır!

3. Ulaşım kolaydır, şehir merkezinde her şey erişilebilirdir.
Şehir merkezinde gitmek istediğin yere varmak için uzun saatler harcamazsın. Ankara’da toplu taşıma araçlarını kullanmak yaygındır zira metro ve otobüs hatları iyi planlanmıştır.  Bir metropol şehir olan Ankara'da yaşamak kolay ve ulaşım açısından stressiz sayılabilir.

4. İnsanları eğitimlidir, iyi üniversiteleri vardır.
Şehirde 8 devlet üniversitesi, 13 özel/vakıf üniversitesi olmak üzere toplamda 21 üniversite vardır. Ankara’da öğrenci nüfusu yüksek olduğu için şehir genç, dinamiktir ve eğitimlidir. Ankara’da yaşayan insanların çeşitli toplumsal konularda farkındalık seviyesi de yüksektir. Bu yüzden için tercih ettiğin yaşam tarzını yaşamakta özgür olursun.


5. Türkiye’nin En Büyük Yurt Zinciri İdeal Yurtları ile tanışın.
Ankara’da üniversite okumak için konforlu ve üniversiteye yakın bir yurda mı ihtiyacın var? Ankara'da öğrenci olarak konaklama ihtiyacınız için çeşitli ayrıcalıklar sunan Ankara özel kız öğrenci öğrenci yurtlarımız ve Ankara özel erkek öğrenci yurtlarımızın tüm olanaklarından faydalanabilirsiniz. 

Soruların mı var? Bizimle hemen iletişime geçerek bize ücretsiz danışabilirsin. İdeal Ailesi olarak sana rehberlik etmekten memnuniyet duyarız.

TÜM SAYFALARI GÖR
Tumblr
Pinterest
LinkedIn
Reddit
WhatsApp
VK
Telegram