Online Kayıt

Ön kayıt formu ile kayıt ol, iletişime geçelim.

Kayıt Ol
ideal yurtları whatsapp

Ankara'da Gidilecek Kütüphaneler

Ankara'da Gidilecek Kütüphaneler BLOG
ideal saat ikon 0000-00-00

Ankara'da Gidilecek Kütüphaneler

Ankara'da Gidilecek Kütüphaneler

Ankara’da hem sosyalleşip hem de ders çalışmaya odaklanabileceğin birkaç kütüphane tavsiyesi vereceğiz. Bu konuda çok şanslısın çünkü Ankara’da şahane kütüphaneler seni bekliyor. 

  • Milli Kütüphane

En zengin arşivine ve çalışma alanına sahip olan Milli Kütüphane, mutlaka gidilmesi gereken bir yerdir. Önünde uzun kuyruklar oluşur. Ders çalışmayı sevmeyen bir öğrenci bile burayı bilir. Hafta içi saat sabah 9’dan gece yarısı 24’e kadar açıktır. Ama bu kütüphaneye herkes giremiyor. Üyelik sistemi ile çalışıyor. Faydalanmak istiyorsan internet üzerinden de ön kayıt yaptırabilirsin.

  • Cermodern Kütüphane

Entel Ankaralı’nın en sevdiği kütüphaneler arasında yer alır. Burası bir nevi sanat merkezi de sayılır. Çeşitli performans sanatçıları burada eserlerini sergilerler. İç açıcı mimarisiyle gerçekten görülmeye değer bir kütüphanedir. Pazartesi - Cuma günleri 10:00-18:00 arası hizmet vermektedir. Yine de gitmeden önce güncel açık saatleri kontrol etmekte fayda var.

  • Adnan Ötüken Kütüphanesi

Burası çok eski bir kütüphane olmakla beraber içinde 800.000 tane kitap ve süreli yayın barındırır. 6 derleme kütüphaneden bir tanesidir. Büyük bir halk kütüphanesi olduğu için aradığını çok rahat bir şekilde bulabilirsin. Binanın tasarımı ve yapımı 1944-1946 yılları arasında Türkiye’de II. Ulusal Akım’ ın yönlendiricilerinden Mimar Paul Bonatz tarafından gerçekleştirilmiştir.

 

Ankara’da ders çalışmak için sosyal ortama ihtiyaç duyuyorsan veya kitap kaynaklarından faydalanan bir araştırmacıysan bu kütüphaneleri ziyaret etmeni öneriyoruz.

 

TÜM SAYFALARI GÖR
Tumblr
Pinterest
LinkedIn
Reddit
WhatsApp
VK
Telegram