Online Kayıt

Ön kayıt formu ile kayıt ol, iletişime geçelim.

Kayıt Ol
ideal yurtları whatsapp

7 Adımda Özel Üniversite Tercihi Nasıl Yapılır?

7 Adımda Özel Üniversite Tercihi Nasıl Yapılır? BLOG
ideal saat ikon 2023-07-15

7 Adımda Özel Üniversite Tercihi Nasıl Yapılır?

7 Adımda Özel Üniversite Tercihi Nasıl Yapılır?

 Özel üniversite tercihi nasıl yapılır? Yeni bir başlangıç için tercihlerini başka şehirlerde kullanan öğrencilerde, bu soru kafa karışıklığı oluşturmaktadır. Ancak tercihleri kolaylaştıran farklı etkenler vardır.

Öğrenciler istedikleri hedeflere ulaşabilmek için, gece ve gündüz durmadan çalışmaktadır. Bu yorucu sürecin ardından, emeklerinin karşılığı olarak bir üniversiteye yerleşmek isterler. Peki, evde üniversite tercihi nasıl yapılır? Nelere dikkat edilmelidir?

En Doğru Özel Üniversite Tercihi Nasıl Yapılır? İşte Detaylar!

Gelecek için büyük bir adım atacak öğrenciler tarafından özel üniversite tercihi nasıl yapılır? Bu tercihi yaparken en doğru olana karar verilmelidir. Çünkü üniversite seçimlerinde; tercih yapılacak üniversitenin bulunduğu ilin özellikleri ve üniversitenin durumu büyük önem taşımaktadır.

Öğrencilerin genelde kaçıncı tercih tutar gibi bir ikilemde olduğu görülmektedir. Ancak tercih yaparken bu ikilemden çıkılarak, ilk sıralara doğru tercihlerin yapılması gerekir.

YKS en az kaç tercih hakkı var? ÖSYM tarafından öğrencilere 24 tercih yapma hakkı tanınır. Bu noktada YKS tercih nasıl yapılır örnek bir tercihe bakılarak, sizin için en doğru ve iyi üniversitelere karar verebilirsiniz.

Ancak sevdiğiniz ve istediğiniz üniversitelere ilk sıralarda yer vermeyi unutmayın! Peki, özel üniversite tercihi nasıl yapılır? Daha dikkat etmeniz gereken birçok etken var!

1 – Kendi Doğrularınız ve Hedefiniz Olsun!

Geleceğiniz daima sizin için bir ışık olmalı! O yüzden ailenizin sizi başkalarıyla kıyaslamasına ve tercihlerini size kabul ettirmelerine asla izin vermeyin! Peki, özel üniversite tercihi nasıl yapılır? Kendi doğrularınız ve hedefleriniz doğrultusunda, mutlu olabileceğiniz bir bölümü seçmelisiniz.

4 yıllık veya 2 yıllık üniversite tercihleri nasıl yapılır? Üniversiteler arası karşılaştırma yaparak; hedeflerinize en iyi karşılığı veren üniversiteyi kendi puan türünüze göre tercih edebilirsiniz.

2 – Sizin İçin En İyi Üniversite Hangisi Araştırın!

Özel üniversite tercihi nasıl yapılır? Ankara’da bulunan 11 vakıf üniversitesi arasında size uygun olan bir tanesini seçebilirsiniz. Ayrıca İdeal Yurtları olarak biz de Ankara özel yurt fiyatları konusunda size yardımcı olarak, üniversite hayatınızın iyi bir şekilde geçmesini sağlayabiliriz.

Ankara Vakıf Üniversiteleri

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi

İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi

Türk Hava Kurumu Üniversitesi

Başkent Üniversitesi

Çankaya Üniversitesi

TED Üniversitesi

Ufuk Üniversitesi

Atılım Üniversitesi

Yüksek ihtisas Üniversitesi

Ankara Medipol Üniversitesi

Ostim Teknik Üniversitesi

3 – Özel Üniversite Tercihi Nasıl Yapılır ? URAP Sıralamasını Kontrol Edin!

Üniversite sınavı sonuçlarınız açıklandıysa ve hatır sayılır bir derece yaptıysanız, bu listeyi göz atabilirsiniz. İşte, URAP üniversitesi sıralamasına göre özel üniversite tercihi nasıl yapılır?

  • Hacettepe
  • ODTÜ
  • İ.D. Bilkent
  • Ankara
  • İstanbul

4 – Şehirde Kültürel Aktiviteler Neler Araştırın!

Özel üniversite tercihi nasıl yapılır? Şehrin kültürel imkânları, size yeni bir şeyler katacaktır. Üniversite tercihi yapmadan önce şehirdeki kültürel imkânları inceleyerek daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz. Ayrıca İdeal Ankara erkek yurtları ve kız yurtları olarak çeşitli kültürel aktiviteler düzenleyerek; öğrencilerin hem şehirle hem de kendi aralarında kaynaşmasını sağlamaktayız.

5 – Tercih Etmek İstediğiniz Bölümde Okuyan Kişilere Danışın!

Doğru yönlendirmeler ve tercihler için daha önce istediğiniz üniversitede okuyan kişilere; sorular sormanız ve danışmanız sizin için iyi olacaktır. Böylelikle özel üniversite tercihi nasıl yapılır, bir fikir sahibi olabilirsiniz. Ayrıca Ankara yurt tavsiyesi de alabilirsiniz.

6 – Taban Puanını ve Başarı Sıralamalarını Doğru Olacak Şekilde Karşılaştırın!

Özel üniversite tercihi nasıl yapılır? Bunun için öncelikle taban puanınızı ve başarı sıralamanızı karşılaştırmanız doğru tercih hakkı verecektir. Üniversite veya bölüm seçiminde tercih kılavuzu kullanarak en doğru kararları verebilirsiniz.

7 – Şehirdeki Yurt İmkânları Neler İnceleyin!

Genellikle öğrencilerin istedikleri özel üniversiteler, büyük şehirlerde olmaktadır. Ancak büyük şehirlerde okumanın bazı zorlukları bulunur. Kız öğrenciler veya erkek öğrenciler şehirdeki yurt imkânlarının neler olduğunu araştırmalılardır.  Böylelikle önceden incelenen Ankara özel yurt fiyatları 2023 hakkında daha çok bilgi sahibi olma imkânı elde ederler.

Ankara erkek pansiyon veya Ankara erkek apart tercihlerinin yanında yurt seçeneklerini de değerlendirerek, size avantaj sağlayan hangisi karar verebilirsiniz. Ankara’da üniversite okumak istiyorsanız; çeşitli ayrıcalıklar sunan ve Türkiye’nin en büyük yurt zincirlerinden biri olan İdeal Yurtları firmamızı tercih edebilirsiniz.

İdeal Yurtları Sayesinde Neden Tercihiniz Ankara Olmasın!

Öğrenci şehri olan Ankara’da okumaya karar verdiyseniz, çeşitli avantajları elde ettiğinizi bilmelisiniz. Okumak ve öğrenci olmak için Ankara’nın birçok avantajı vardır. Ancak Ankara’da üniversitesi okumak için 5 neden daha dikkat çekicidir. Bu nedenler;

  • Ankara’da farklı şehirlerden ve kültürlerden birçok insan yaşar. Şehir genelinde saygı ve hoşgörü oldukça yaygındır.
  • Eğlenceli ve sosyal hayatı seven bir şehirdir. Çeşitli popüler parkları ve caddeleri vardır. İdeal Yurtları olarak bizde eğlenceli ve kültürel aktivitelerimizle Ankara kız ve Ankara erkek öğrenci yurdu tavsiyeleri arasında ilk sıralardayız.
  • Şehir merkezinden birçok yere ulaşım kolaydır. Ayrıca Ankara’da toplu taşıma araçları yaygın bir şekilde kullanılır.
  • Sizin için en önemli olan ise, iyi üniversiteleri vardır. İl genelindeki 21 üniversite sayesinde şehrin nüfusu; genç, eğitimli ve dinamiktir.
  •  Ankara’daki özel üniversite fiyatları ise oldukça uygundur. Farklı özellikleri ve fiyatları olan birçok vakıf üniversitesi bulunur.

1 - İdeal Ankara Özel Erkek Yurtları Nasıl?

Ankara erkek yurdu Kızılay başta olmak üzere il genelinin farklı ilçelerinde hizmet vermektedir. Öğrenci odaklı hizmet anlayışı ile isteyen öğrencilere Ankara erkek öğrenci yurtları tek kişilik oda hizmeti de sunulur. Üstelik Ankara erkek yurt fiyatları son derece uygundur.

İdeal erkek yurtlarımızda, ayrıcalıklı pek çok hizmete sahip olabilirsiniz. Kültürel ve sosyal aktiveler, ücretsiz internet ve kahvaltı, sağlık hizmetleri ve hijyenik oda temizliği gibi çeşitli hizmetler kaliteli bir şekilde sunulur.

2 - İdeal Ankara Kız Yurtları Nasıl?

İdeal Ankara kız yurtları; hem fiyat hem de hizmet açısından veliler ve öğrenciler tarafından beğenilmektedir. Kaliteli hizmet anlayışıyla, Ankara yurtlar arasında avantajlı konumda yer alan bir kurumuz. İdeal kız Ankara yurt fiyatları ise, her kesimden öğrenciyi memnun edecek düzeydedir.

TÜM SAYFALARI GÖR
Tumblr
Pinterest
LinkedIn
Reddit
WhatsApp
VK
Telegram