Bizimle İletişime Geç!

İdeal Yurtları ile Tanışın

Halkla İlişkiler Merkez Şube

Aladdin Bulvarı Saray İşhanı Kat 3 / 401 Meram/KONYA

Yönetim Kurulu Başkanı

Kurumsal
i d e a l

 Ahmet BAYDAR
Yönetim Kurulu Başkanı 


1967 Yılında Konya’da doğan ABK Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet BAYDAR; ilk, orta ve lise öğrenimini Konya’da tamamladıktan sonra 1993 yılında Anadolu Üniversitesi İşletme fakültesinden mezun oldu. Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik anabilim dalında ve Yönetim Organizasyon bilim dalında master programını tamamladı. İş hayatına ilişkin pek çok eğitim ve seminerlere katılarak bilgi ve deneyimini artırdı. Halen aynı fakültede akademik kariyerine, doktora programı ile devam etmektedir.

Profesyonel anlamda iş hayatına 1990 yılında; Dış Ticaret, Gıda, Tavukçuluk ve Hammadde alımsatımıyla başlamıştır. Profesyonel, hızlı düşünen, idealist, yenilikçi, risk alan, kendine güvenen,  liderlik özellikleriyle iş hayatında kısa zamanda önemli başarılara imza atmıştır.

1994 yılında ilk şubesini açtığı Özel İdeal Öğrenci Yurtlarını, hızlı bir gelişim süreci içerisine sokarak bu sektörün öncü ve lider kurumu haline getirmiştir. Şu anda faaliyet göstermekte olan dördü Ankara’da, ikisi Aksaray’da, on yedisi Konya’da , birisi İstanbul’da olmak üzere ; 13 kız ve 12 erkek, 25 öğrenci yurdu sahibi ve işletmecisidir. Konyalı İşadamları içerisinde , İdeal Kültür sanat merkezini faaliyete geçirerek kültür-sanat ve sanatçıya destek konusunda bir ilke imza atmıştır. Ayrıca bugün için kendisine bağlı ABK şirketler grubu içinde Yönetim Kurulu başkanlığını yaptığı değişik sektörlerde faaliyet gösteren kurum sayısını 14’eçıkartmıştır. 

Ahmet BAYDAR; EBEN-TR’ da (Avrupa İş Ahlakı Örgütü) Yönetim Kurulu Üyesi ve aynı zamanda Konyaspor Başkan Yardımcılığı ve Basın Sözcülüğü, İdeal Gençlik Spor ve Öğrenci Kulübünün başkanlığını da yürütmektedir.

Ahmet BAYDAR; Hızlı düşünen, çok okuyan,  sorgulayan, yardım sever kişilik özellikleriyle, çevresinde tanınıp sevilmesinin yanında, sosyal faaliyetlere katılımı ve katkıları nedeniyle Başbakanlığa bağlı kuruluşlar başta olmak üzere, pek çok resmi ve özel kurumca takdir ve teşekkür belgeleriyle ödüllendirilmiştir.

Evli ve üç çocuk babası Ahmet BAYDAR’ın fotoğraf çekmek, tenis oynamak ve kayak yapmak öncelikli hobilerindendir.

Bağlı Bulunan Şirketler: Özel İdeal Öğrenci Yurtları, Anadolu'da Bugün Gazetesi (Günlük bölgesel gazete), Life Ajans, Form Basımevi, Baymet Dış Ticaret, Genç Yaşam Öğrenci Yurtları, Trio İnsan Kaynakları ve İdeal Kültür Sanat Merkez, Bookcase Yayınevi, Gama Yapı, İdeal Gençlik Spor ve Öğrenci Kulübü, Ekol Koleji, Byd Rumi Turizm, Vav Otomotiv

İdeal Yurtları İdeal Yurtları İdeal Yurtları