İDEAL YURTLARI
Özel İdeal Yurtları Öğrencilerinden Kan Bağışı

Özel İdeal Yurtları Öğrencilerinden Kan Bağışı

Ülkemizde Güvenli Kan Temini Projesi” ile halkımızın kan bulma noktasında yaşadığı sıkıntılara son vermeyi ve kan ihtiyacını yalnızca gönüllü kan bağışçılarından karşılamayı amaçlayan Türk Kızılay’ı tüm ülke genelinde bu amaçla çalışmalarına devam ediyor.


Bu bağlamda sosyal sorumluluk bilinci ile hareket eden İdeal Öğrenci Yurtları, Kızılay’ın Kan Bağışı Kampanyasına  “Hayat Senin Ellerinde” sloganıyla destek verdi. İdeal Öğrenci Yurtlarında kalan kız ve erkek öğrencilerin ve personelin katılımı ile gerçekleşen kampanyada öğrenciler kan bağışı konusunda verilen eğitimin ardından bağışta bulundu.

'Neden Kan Bağışı' sorusuyla başlayan eğitimde; insan vücudunda kanın önemi ve görevleri, kimlerin kan bağışında bulunabileceği, kan bağışının hangi hastalıklarda önem kazandığı, kan bağışı süresi, kan bağışından sonra kanın işleniş süreci, kan bağışının faydası ve Türk Kızılayı hakkında bilgi verildi.

Öğrencilerin yoğun katılımı ile gerçekleşen etkinlikten duydukları mutluluğu dile getiren Kızılay görevlileri “Kan bağışı konusunda duyarlı davranan ve desteklerini esirgemeyen İdeal Öğrenci Yurtları Yönetimine  ve kan bağışında bulunan bilinçli öğrencilere teşekkür ederiz” dedi.

Kaynak: http://www.konhaber.com/haber-ozel_ideal_yurtlari_ogrencilerinden_kan_bagisi-66653.html

Yurt Sihirbazı Whatsapp