İDEAL YURTLARI
Kampüs Dışında Kalacak Yer Ararken Dikkat Etmemiz Gerekenler 6

Kampüs Dışında Kalacak Yer Ararken Dikkat Etmemiz Gerekenler 6

Kalacak bir yer bulduğunuzda...

'Mekân ve çevresini iyice gördüm mü?'

Hiçbir öğrencinin, kalacak olduğu yeri şahsen görene kadar sözleşme imzalamamasını ve para transferi yapmamasını tavsiye ediyoruz. Konutun tanımının yapıldığı basit bir metne güvenmeyin. Bu her yurt  ve ev sahibinin saygı duyması gereken standart bir kuraldır. Eğer bu yer kampüs dışında ise tercihen kalacağınız yeri şahsen görmeyi talep etmelisiniz fakat kampüste ise daha sonra da görebilirsiniz.

Mekân tanıtımı yapılan yerlerde, resimlerde, tanımda yer verdikleri yatak odası, banyo veya mutfak gibi en önemli alanlar bilinçli olarak mı görünmemektedir? Bu konuda bir şüpheniz varsa, o alanlarında resimleri hatta varsa tanıtıma dair kapsamlı tüm görselleri isteyin. Aynı zamanda, binanın dışarıdan ne derece iyi korunduğunun yanı sıra etrafta neler olduğu hakkında bir fikir edinmek amacıyla konutun dış görünüşü ve çevresini görmek için Google Haritalar’dan da faydalanabilirsiniz (örn. yakında bulunan imkânlar, kafeler, marketler vs.).

 'Yeterince fazla yer gördüm mü?'

 Daha iyisini bulamayacağınız veya zaman kaybedeceğiniz korkusuyla ilk gördüğünüz seçenek size cazip gelebilir. Ancak sakin ve mantıklı olmaya ve bir gün içerisinde birkaç yer gezmeye çalışın böylelikle elinizde pek çok seçenek olacaktır (mümkünse farklı çevrelerden). Bu şekilde mevcut seçenekler hakkında daha iyi bir fikir edinebilir ve ‘başka nerede kalabilirdim?’ diye merak etmekten kurtulursunuz.

Yurt Sihirbazı Whatsapp