İDEAL YURTLARI
Kampüs Dışında Kalacak Yer Ararken Dikkat Etmemiz Gerekenler 5

Kampüs Dışında Kalacak Yer Ararken Dikkat Etmemiz Gerekenler 5

Güvenlik & Güvenli Kalacak Yer

'Bu internet sitesine güvenebilir miyim?'

Öğrencilere kalacak yer ayarlamaya yönelik bir internet sayfasıyla karşılaşırsanız, kendinize bunun kanuna uygun bir iş veya kuruluş gibi görünüp görünmediği sorusunu sorun. O internet sayfası iyi işletilen bir internet sayfası gibi mi görünüyor yoksa sadece göstermelik gibi mi? Daha önce memnun ayrılan öğrencilerin yorumlarının yer aldığı, doğrulanabilir bir görüşler kısmı var mı? Nihayetinde, bildirilen görüşlerin hepsi düzenlenebilir veya tamamen değiştirilebilmektedir. O şirketin, diğer üniversiteler veya okullar dahil olmak üzere bağlantı kurabileceğiniz kurumlarla mevcut ortaklıkları var mı? O kuruluş hakkında diğer kişilerin neler söylediklerini öğrenmek için Google’da arama yapabilir ve forumlarda ve sosyal medya gruplarında bildirilen yorumları ve görüşleri okuyabilirsiniz. 

'Kalacak Yer konusunda görüştüğüm kişi kim?'

Eğer bu konuda biriyle telefon aracılığıyla irtibat kurduysanız, söyledikleri kurum olduklarından emin olabilir misiniz? Şirket adının, alt bilginin veya imzanın yer aldığı resmi bir şirket e-posta adresi mi kullanıyorlar mı (Gmail veya Hotmail gibi üçüncü şahıs e-posta hizmetleri yerine)? Gmail hesabı kullanıyorlarsa, bu sizce tuhaf değil mi? Haklarında daha fazla bilgi edinmek için Google Plus profillerine veya diğer sosyal medya hesaplarına erişebiliyor musunuz? Haklarında neler yazıyor ? 

'Benim paramı alma peşindeler mi?'

Yurt yönetiminin / Emlak danışmanının / ev sahibinin kullandığı dile ve size yaklaşımına dikkat edin. Açık bir şekilde ücretlerden bahsediyorlar mı yoksa en kısa sürede ödemeyi yapmanızı mı istiyorlar? Aşırı derecede zorlayıcı ve hatta tehditkâr bir tonda mı konuşuyorlar? Birebir görüşmediğiniz bir yurt / ev sahibi yada kişinin hesabına asla para yatırmamalısınız.

Yurt Sihirbazı Whatsapp