İDEAL YURTLARI
İdeal Yurtları'ndan örnek kampanya

İdeal Yurtları'ndan örnek kampanya

"Güvenli Kan Temini Projesi” ile kan bulma noktasında yaşanan sıkıntılara son vermeyi ve kan ihtiyacını yalnızca gönüllü kan bağışçılarından karşılamayı amaçlayan Türk Kızılay’ı ülke genelinde bu amaçla çalışmalarına devam ediyor.

Sosyal Sorumluluk noktasında yaptığı çalışmalarla dikkat çeken Özel İdeal Yurtları da Kızılay’ın Kan Bağışı Kampanyasına  “Bağışlanan Bir Damla Kan Bir Can Kurtarır” sloganıyla destek verdi. İdeal Öğrenci Yurtlarında kalan kız ve erkek öğrenciler ile personel verilen eğitimin ardından kan bağışında bulundu.

'Neden Kan Bağışı' sorusuyla başlayan eğitimde; insan vücudunda kanın önemi ve görevleri, kimlerin kan bağışında bulunabileceği, kan bağışının hangi hastalıklarda önem kazandığı, kan bağışı süresi, kan bağışından sonra kanın işleniş süreci, kan bağışının faydası ve Türk Kızılayı hakkında bilgi verildi.

Öğrencilerin yoğun katılımı ile gerçekleşen etkinlikten duydukları mutluluğu dile getiren Kızılay görevlileri “Kan bağışı konusunda duyarlı davranan ve desteklerini esirgemeyen İdeal Öğrenci Yurtları Yönetimine  ve kan bağışında bulunan öğrencilere teşekkür ederiz” dedi.

Kaynak: http://www.konhaber.com/haber-ideal_yurtlari_ndan_ornek_kampanya-81399.html

Yurt Sihirbazı Whatsapp