İDEAL YURTLARI
İdeal Yükseköğrenim Öğrenci Yurtları

İdeal Yükseköğrenim Öğrenci Yurtları

İdeal Yükseköğrenim yurtları 25 şubesi ile yükseköğrenim öğrencilerinin konaklama ihtiyaçlarına cevap vermektedir. Alanında uzman yönetim ve eğitim kadrosu, öğrencilerin sorunlarını çözmek için çalışmaktadır. Aktif olarak 4 şehirde şubeleri bulunan İdeal öğrenci yurtları Konya'da merkez (Zafer/Anıt), Necmettin Erbakan Üniversitesi Eğitim Fakültesi ve Tıp Fakültesi karşısında, Selçuk Üniversitesi'ne yürüme mesafesinde yurtları bulunmaktadır. Ankara'da AŞTİ karşısında, Kızılay'da, Emek'te ve Gölbaşı ilçesinde şubeleri bulunmaktadır. Aksaray'da kız ve erkek şubeleri olmak üzere 2 şube bulunmaktadır. Ayrıca İstanbul'da da 1 adet yükseköğrenim kız yurdu bulunmaktadır.

İdeal Yurtlarının Avantajları

İdeal öğrenci yurtlarının barındırdığı yükseköğrenim kız yurdu ile yüksek öğrenim erkek yurdu ile sunduğu 1 kişilik odalardan 6 kişilik odalara kadar seçenek sunmaktadır. Böylece öğrencilerin sosyal çevre kazanmasında büyük yardımcı olmaktadır. 

Ancak bir yurt sadece sosyal çevre kazandırmakla iyi bir kurum olamaz. İdeal öğrenci yurtları da bunun için öğrencilere çok sayıda imkan sağlamaktadır.

İdeal yüksek öğrenim kız yurtları ve İdeal yükseköğrenim erkek yurtları çok sayıda standarda sahiptir. Parmak izi ile güvenlik, master ve kartlı kilitler ile kamera ve güvenlik görevlisi ile öğrencilerin mahremiyeti ve değerli eşyaları koruma altına alınmaktadır. Ayrıca oda temizlik, ütü ve çamaşır makinesi ile öğrenciler için hijyenik bir ortam sağlanır. Sinema günleri, spor turnuvaları ve kültürel faaliyetler ile geziler sayesinde öğrencilerin stresli bir ortamdan uzaklaşması sağlanır. Peyzaj-bahçe düzenlemeleri ile öğrencilerin doğa ile iç içe olması amaçlanmaktadır. Ayrıca yurtlarda kafeterya ve kuaför bulunmaktadır.  

İdeal yurtlarının hepsi deprem-yangın güvenliğine sahiptir. Ailelerinin emanetine sahip çıkmanın ne derece zor ve önemli bir durum olduğunun farkında olan İdeal, gerekli tüm imkanları sağlayarak öğrencilere misafir ve evlat şeklinde yaklaşmaktadır.

İdeal yurtları öğrencilerin deneyimlerini ve bilgi birikimlerini artırmak için de çalışmaktadır. Öğrencilere referans kazandırmakla birlikte seminerlerle de öğrencilerin merak ettiği soruların cevaplanmasını da sağlar. 

İdeal Öğrenci Yurtları, sorumluluğunun bilincinde olarak misafirperverlik ve aile duygusunu harmanlayarak öğrencilerin tüm ihtiyaçlarına yardımcı olarak öğrencilerin evlerinden uzakta olduğunu hissetmemeleri için gereken her şeyi sağlar. Ailelerinin de çocuklarının güvenliğinden emin olmasını sağlar. İdeal'i en iyi kurumlardan birisi yapan da işte bu misafirperverlik ve özverili çalışmadır.

Yurt Sihirbazı Whatsapp