İDEAL YURTLARI
Ankara Kız Öğrenci Yurtları ve Avantajları

Ankara Kız Öğrenci Yurtları ve Avantajları

İdeal, kız öğrenci yurtları ve erkek öğrenci yurtları olarak iki farklı kategoride toplam 25 şubesi ile hizmet vermektedir. Konya, İstanbul, Aksaray ve Ankara kız yurtları sayesinde 4 şehirde kız öğrencilerin konaklama ihtiyaçlarını karşılar. Barındırdığı onlarca ayrıcalık da öğrencilerin daha rahat bir eğitim hayatı geçirmesinde gerekli desteği sağlar.

İdeal'in Ankara'da aktif olarak Ankara merkezde 3 ve Gölbaşı ilçesinde 1 ve bunların ikisi erkek öğrenci ikisi kız öğrenci yurtları olmak üzere toplam 4 şubesi bulunmaktadır.

Kız Öğrenci Yurtları ve Avantajları

İdeal Ankara kız yurdu; kartlı, master ve parmak izi kilidi ve güvenlik personeli ile güvenlik konusunda gereken tüm önlemleri almaktadır. Ayrıca tüm yurtlar 7/24 kamera ile izlenmektedir. Özel güvenlik firmaları ile anlaşması sayesinde de güvenlik konusunda taviz vermemek için elinden geleni yapar.

Sadece güven sağlamak bir yurt için yeterli değildir. Öğrencilerin bir yurttan beklediği en önemli özellikler konfor, konum, hijyen, sosyal imkanlar ve boş zamanları en iyi şekilde değerlendirebilecekleri mekanlardır. İdeal Ankara kız öğrenci yurtları ise bunların tümünü sağlamaktadır. 

İdeal Ankara kız yurtlarının tümünde ücretsiz spor salonları bulunmaktadır. Bu sayede öğrencilerin zinde kalması sağlanmaktadır. Oda seçenekleri de 1 kişiden 6 kişiliğe kadardır. Kendi başına yaşamayı seven öğrenciler 1 kişilik odada, dileyen öğrenciler de arkadaşları ile 6 kişilik odada kalabilir.

Ankara Gölbaşı ilçesinde bulunan kız öğrenci yurdu, üniversiteye yürüme mesafesindedir. Bu da öğrencilerin ulaşımda sorun yaşamamasını sağlar. İdeal öğrenci yurtlar, ünviersitelerin birçoğuna yürüme mesafesindedir, uzak olması durumunda ise ring servisler ile öğrencilere hizmet vermektedir.

İdeal yurtları, öğrencilerin sınav döneminde rahatlamaları için çok sayıda sosyal ve kültürel aktivite de yapmaktadır. Geziler ve moral geceleri bu aktivitelerden bazıları.

İdeal, öğrencilere çok sayıda imkanla birlikte ailelerinden uzak olan öğrencilerin bir nebze de olsa özlemlerini dindirmek ve ev rahatlığında eğitim görmelerini sağlamak için büyük bir özveri ile çalışmaktadır ve çalışmaya devam edecektir. İdeal'i İdeal yapan, öğrencilere yurt yerine ev konforu sağlaması, öğrencilerin sınav streslerini azaltması ve sorunlarını en kısa sürede çözerek eğitim hayatlarını en iyi şekilde tamamlamalarına yardımcı olmaktır.

Yurt Sihirbazı Whatsapp